ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ

VIDEO HD: ΙΑΛΥΣΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ 3 – 1 ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ

Ο Ιάλυσος είναι ο Πρωταθλητής Δωδεκανήσου 2013-2014 στο ποδόσφαιρο.

Ο Τοξοβόλος επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής επί του Φοίβου Κρεμαστής με σκορ 3-1 στο Οικονομίδειο.

Το τελευταίο δυστυχώς παιχνίδι για τον Αλέξη Τζαφέρη του Φοίβου που έφυγε τόσο πρόωρα και άδικα από τον μάταιο τούτο κόσμο. Δείτε στο 6:14 την ασίστ που έβγαλε στον συμπαίκτη του Γκινή, που πέτυχε το μοναδικό γκολ της ομάδας του.

Να υπενθυμίσουμε ότι η ομάδα της Κρεμαστής ήθελε δύο αποτελέσματα για να ανακηρυχθεί πρωταθλητής (νίκη ή ισοπαλία) αλλά οι γηπεδούχοι που πήραν κεφάλι στο σκορ αρκετά νωρίς (μόλις στο 10′ με τον Χατζηφούντα) διπλασίασαν τα τέρματα τους με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σπάρταλη στο 50′ και παρά την μείωση του σκορ από τον Γκινή στο 58′, με σκόρερ και πάλι τον Σπάρταλη στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, σφράγισαν τη νίκη που τους έδωσε και τον τίτλο.

Από το 67′ ο Ιάλυσος έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ρεκλείτη.

Για Φωτορεπορτάζ – Ιάλυσος-Φοίβος 3-1 ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ