ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
bv02

Σήμερα βγαίνουν οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου στο μπιτς βόλεϊ

Ολοκληρώνεται σήμερα (Κυριακή 23/8) το Τελικό τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς βόλεϊ.
Την 1η ημέρα του τουρνουά που θα αναδείξει τους φετινούς πρωταθλητές Δωδεκανήσου σε άνδρες και γυναίκες αγωνίσθηκαν 15 ομάδες ανδρών και 16 γυναικών.
Οι πολλοί θεατές που βρέθηκαν στην κερκίδα της Δημοτικής εγκατάστασης μπιτς βόλεϊ του ‘Καλλιπάτειρα’ απόλαυσαν σπουδαίο θέαμα στα 41 συνολικά πολύ συναρπαστικά ματς που πραγματοποιήθηκαν την 1η ημέρα του τουρνουά.
Το πρόγραμμα της 2ης και τελευταίας ημέρας που θα ξεκινήσει στις 3μμ με τους προημιτελικούς και θα ολοκληρωθεί το βράδυ με τους μεγάλους τελικούς είναι:
3μμ       Προημητελικοί Γυνιακών
          Προημιτελικοί Ανδρών
6:30μμ      Ημιτελικοί Γυναικών
          Ημιτελικοί Ανδρών
8μμ      Τελικός Γυναικών
          Τελικός Ανδρών        
          Απονομές επάθλων

Την οργάνωση του τουρνουά που είναι υπό την αιγίδα της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και του Δ.Ο.Π.Α.Ρ., έχει ο ΡΣΦΠ Τελχινίς με τη συνεργασία των σωματείων ΓΣ Διαγόρας και Ροδίων Άθλησις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 1ης ημέρας και τα ματς που θα πραγματοποιηθούν σήμερα είναι:

Νούμερο Αγώνα    Ημερομηνία    Ώρα Έναρξης    Φάση    Ομάδα 1    vs    Ομάδα 2    Αποτέλεσμα                   
1            I    Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου    vs    Ζωάννου / Παναγίδου    2    <->    0            21-4,21-9
2            I    Μαστρογιάννη / Φραντζή    vs    Ρομπα / Τακο    2    <->    0            21-16,21-11
3            I    Βομβύλα / Σφυρίου    vs    Δεληγιώργη / Τοτόνη    2    <->    0            21-8,21-5
4            I    Κοτζάι/Ντίντα    vs    Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα    0    <->    2            8-21.12-21
5            I    Αμορανίτη Ν / Τερζίου    vs    Γεράκη / Ευθυμίου    2    <->    0            21-5,21-7
6            I    Ιωαννίδη / Μανωλάκη    vs    Γκίκα / Τσιράκου    0    <->    2            17-21,17-21
7            I    Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ    vs    Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν    2    <->    1            21-11,19-21,15-9
8            I    Αθανασίου Ε / Κρητικού    vs    Αγγελή Α / Χανιωτάκη    0    <->    2            5-21,6-21
9            II    Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου    vs    Μαστρογιάννη / Φραντζή    2    <->    0            21-17,21-8
10            II    Βομβύλα / Σφυρίου    vs    Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα    2    <->    0            21-15,21-9
11            II    Αμορανίτη Ν / Τερζίου    vs    Γκίκα / Τσιράκου    2    <->    0            21-9,21-10
12            II    Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ    vs    Αγγελή Α / Χανιωτάκη    0    <->    2            14-21,18-21
13            13    Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν    vs    Αθανασίου Ε / Κρητικού    2    <->    0            21-11.21-12
14            13    Γεράκη / Ευθυμίου    vs    Ιωαννίδη / Μανωλάκη    0    <->    2            21-23,21-23
15            13    Δεληγιώργη / Τοτόνη    vs    Κοτζάι/Ντίντα    2    <->    0            21-9,21-8
16            13    Ζωάννου / Παναγίδου    vs    Ρομπα / Τακο    2    <->    1            19-21.21-19,20-18
17            9    Αγγελή Κ / Αξιοτίδου Ν    vs    Μαστρογιάννη / Φραντζή    0    <->    2            21-11,17-21
18            9    Ιωαννίδη / Μανωλάκη    vs    Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα    0    <->    2            4-21,11-21
19            9    Δεληγιώργη / Τοτόνη    vs    Γκίκα / Τσιράκου    1    <->    2            17-21,21-19,7-15
20            9    Ζωάννου / Παναγίδου    vs    Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ    0    <->    2            αα
21            III    Αμορανίτη Ε / Δικαστοσπούλου    vs    Βομβύλα / Σφυρίου        <->               
22            III    Αμορανίτη Ν / Τερζίου    vs    Αγγελή Α / Χανιωτάκη        <->               
23            7    Μαστρογιάννη / Φραντζή    vs    Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα    1    <->    2            12-21,21-15,10-15
24            7    Γκίκα / Τσιράκου    vs    Μαθιουδάκη Μ / Μαθιουδάκη Χρ    2    <->    1            15-21,21-18,17-15
25            5    Αθανασίου Ι / Μαμαλίγκα    vs    Ηττημένος Αγώνα22        <->               
26            5    Γκίκα / Τσιράκου    vs    Ηττημένος Αγώνα21        <->               
27            Ημ    Νικητής Αγώνα Νο21    vs    Νικητής Αγώνα Νο25        <->               
28            Ημ    Νικητής Αγώνα Νο22    vs    Νικητής Αγώνα Νο26        <->               
29            Τελ    Νικητής Αγώνα Νο27    vs    Νικητής Αγώνα Νο28        <->               

Νούμερο Αγώνα    Ημερομηνία    Ώρα Έναρξης    Φάση    Ομάδα 1    vs    Ομάδα 2    Αποτέλεσμα                   
1            I    Γιώτης / Φλεβάρης    vs    bye    2    <->    0            αα
2            I    Λούσι / Σαβέλος    vs    Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου    1    <->    2            21-16,10-21,10-15
3            I    Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας    vs    Γκιζέτης / Τσιμισίρης    0    <->    2            17-21,15-21
4            I    Εργάς / Τσάνι    vs    Τερζίου / Χαριστής    0    <->    2            10-21,11-21
5            I    Γεράκης Μ/ Ορμενάι    vs    Drlagan / Nitriansky    2    <->    0            21-6,21-6
6            I    Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος    vs    Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α    0    <->    2            8-21,15-21
7            I    Αλεξίου / Δικαστόπουλος    vs    Κάλας / Χ”γεωργίου    0    <->    2            18-21,15-21
8            I    Γεράκης Ν / Σαρικάς    vs    Genov / Μακρής    0    <->    2            9-21,10-21
9            II    Γιώτης / Φλεβάρης    vs    Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου    2    <->    0            21-11,21-16
10            II    Γκιζέτης / Τσιμισίρης    vs    Τερζίου / Χαριστής    2    <->    1            18-21,21-19,19-17
11            II    Γεράκης Μ/ Ορμενάι    vs    Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α    0    <->    2            11-21,17-21
12            II    Κάλας / Χ”γεωργίου    vs    Genov / Μακρής    1    <->    2            21-13,15-21,11-15
13            13    Αλεξίου / Δικαστόπουλος    vs    Γεράκης Ν / Σαρικάς    2    <->    0            21-12,21-17
14            13    Drlagan / Nitriansky    vs    Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος    0    <->    2            13-21,9-21
15            13    Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας    vs    Εργάς / Τσάνι    2    <->    0            21-13,21-7
16            13    bye    vs    Λούσι / Σαβέλος    0    <->    2            αα
17            9    Αλεξίου / Δικαστόπουλος    vs    Αναστασιάδης Α/ Φιλίππου    2    <->    0            21-12,21-17
18            9    Δεληγιώργης Γ / Παπαστάμος    vs    Τερζίου / Χαριστής    0    <->    2            19-21,16-21
19            9    Δεληγιώργης Α/ Γκλάρας    vs    Γεράκης Μ/ Ορμενάι    0    <->    2            12-21,15-21
20            9    Λούσι / Σαβέλος    vs    Κάλας / Χ”γεωργίου    0    <->    2            4-21.13-21
21            III    Γιώτης / Φλεβάρης    vs    Γκιζέτης / Τσιμισίρης        <->               
22            III    Χ”νικολάου Δ / Χ”νικολάου Α    vs    Genov / Μακρής        <->               
23            7    Αλεξίου / Δικαστόπουλος    vs    Τερζίου / Χαριστής        <->               
24            7    Γεράκης Μ/ Ορμενάι    vs    Κάλας / Χ”γεωργίου        <->               
25            5    Νικητής Αγώνα Νο23    vs    Ηττημένος Αγώνα22        <->               
26            5    Νικητής Αγώνα Νο24    vs    Ηττημένος Αγώνα21        <->               
27            Ημ    Νικητής Αγώνα Νο21    vs    Νικητής Αγώνα Νο25        <->               
28            Ημ    Νικητής Αγώνα Νο22    vs    Νικητής Αγώνα Νο26        <->               
29            Τελ    Νικητής Αγώνα Νο27    vs    Νικητής Αγώνα Νο28        <->     

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.