ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
Έκθεση ζωγραφικής με έργα μαθητών στο Πνευματικό Κέντρο Κρεμαστής

Πρόσκληση σε βράβευση των διακριθέντων στον μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής “Ζωγραφίζω το Νησί μου”

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

 Το τμήμα Παιδείας και Δια Βίου Μάθησης της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και η Δημοτική Κοινότητα Κρεμαστής σας προσκαλούν το Σάββατο, 2 Μαΐου 2015, ώρα 7 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Κρεμαστής όπου θα πραγματοποιηθεί εκδήλωση βράβευσης για το μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής «Ζωγραφίζω Το Νησί Μου».

Θα βραβευθούν οι μαθητές – δημιουργοί των 30 έργων που διακρίθηκαν καθώς και των 3 έργων που αναδείχθηκαν στην πρώτη θέση σύμφωνα με τα αποτελέσματα του διαγωνισμού όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί στα σχολεία και τα μέσα μαζικής ενημέρωσης της Περιφέρειας.

Η παρουσία σας θα επιβραβεύσει την επιλογή των παιδιών και των εκπαιδευτικών να συμμετέχουν και να δημιουργούν.   

                          Ο Εντεταλμένος Σύμβουλος ΠΝΑΙ   Δια Βίου Μάθησης

Άγγελος Ανανίας

Αποτελέσματα «Ζωγραφίζω το Νησί μου»

 

Υπενθυμίζουμε τους διακριθέντες μαθητές του διαγωνισμού:

Τα παιδιά που είναι στην πρώτη θέση και κερδίζουν από ένα φορητό ηλεκτρονικό υπολογιστή είναι:

 

ΓΡΑΤΣΙΑ ΕΛΕΝΗ Φιλώτη ΝΑΞΟΣ
ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 3ο Δημοτικό Σχολείο Καλύμνου
ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 8ο Δημοτικό Σχολείο Ρόδου

 

Βραβεύονται για την εξαιρετική τους επίδοση επίσης:

  1. Λιάλιου Μαρία ΧΑΛΚΗ
    2. Κοπανέζου Ελένη ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    3. Μάρθα Ελευθερία ΡΟΔΟΣ
    4. Σαμαρά Σοφία ΚΩΣ
    5. Αργυρού Γεώργιος ΡΟΔΟΣ
    6. Κατσουράκη Αικατερίνη ΚΡΕΜΑΣΤΗ
    7. Λάρσεν Γαβριήλ ΚΡΕΜΑΣΤΗ
    8. Νικολαίδης Αργύρης ΚΡΕΜΑΣΤΗ
    9. Μαλιάκκα Ευδοκία ΡΟΔΟΣ
    10. Κυριακή Παγίδα Φιλώτη ΝΑΞΟΣ
    11. Μαριάννα Καλκάνη Φιλώτη ΝΑΞΟΣ
    12. Μινέττου Αργυρώ ΡΟΔΟΣ
    13. Παυλάτου Βασιλική ΡΟΔΟΣ
    14. Μαλίλη Ραφαέλλα ΚΩΣ
    15. Γαλουζή Ευαγγελία ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    16. Πίτσα Νικολέττα ΚΑΣΟΣ
    17. Σουλί Παναγιώτης ΜΑΣΣΑΡΙ
    18. Γαμπιεράκης Ηλίας ΠΑΤΜΟΣ
    19. Γιάννης Τσακωνιάτης Φιλώτη ΝΑΞΟΣ
    20. Πλάτση Πέτρουλα ΤΕΛΕΝΔΟΣ
    21. Λένια Αλεξίου ΡΟΔΟΣ
    22. Bαλια Γαρυφάλλη ΡΟΔΟΣ
    23. Βασίλης Ψαράς Φιλώτη ΝΑΞΟΣ
    24. Λάμπρου Αναστασιος ΡΟΔΟΣ
    25. Μαρία Μαρκιου ΡΟΔΟΣ
    26. Βαλασάκης Γιάννης ΝΑΞΟΣ
    27. Ξενάκη Σοφία ΝΑΞΟΣ
    28. Μαριστέλλα Μαράκη ΝΑΞΟΣ
    29. Χαρούλα Τσιμπίδη ΝΑΞΟΣ
    30. Κοκκίνης Κων/νος 2ο Δημοτικό Σχολείο ΡΟΔΟΣ

 

Η Πρόεδρος της Επιτροπής

Στεργενάκη Σταματία Πρόεδρος Συλλόγου Εικαστικών Ρόδου

 

Τα μέλη της επιτροπής
Υψηλάντη Σεβαστή Εκπ/κος Α/θμιας
Λόη Ποθητή Εκπ/κος Α/θμιας
Παπανικόλα Αθανασία Υπεύθυνη Τμήματος Δια Βίου Μάθησης

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.