ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ

Πρόγραμμα Μουντιάλ 2014: Οι σημερινοί αγώνες

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της δεύτερης μέρας του παγκοσμίου κυπέλλου.

Σήμερα, στις 19:00 για τον πρώτο όμιλο θα γίνει ο αγώνας Μεξικό – Καμερούν.

Για το δεύτερο όμιλο, στις 22:00 θα αγωνιστούν η Ολλανδία με την κάτοχο του τίτλου Ισπανία και στη μια τα ξημερώματα η Χιλή θα παίξει με την Αυστραλία.

Συνολικά στο Μουντιάλ θα γίνουν 64 αγώνες, με κορύφωση, το μεγάλο τελικό στις 13 Ιουλίου στο Στάδιο «Μαρακανά» στο Ρίο.

Οι τηλεθεατές μέσα από τα τη ΝΕΡΙΤ, τη ΝΕΡΙΤsports και τη ΝΕΡΙΤ HD θα παρακολουθήσουν όλες τις μάχες από τα γήπεδα της Βραζιλίας, ενώ και τα 64 παιχνίδια του Μουντιάλ θα μεταδοθούν και σε επανάληψη.

Το δημοσιογραφικό δυναμικό του αθλητικού τμήματος της ΝΕΡΙΤ θα μεταφέρει σε όλους τους Έλληνες φιλάθλους τον παλμό της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνωσης, με εκπομπές και pre και post game και με ντοκιμαντέρ-αφιερώματα της FIFA για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Από το πρώτο του 1930 στην Ουρουγουάη μέχρι και το φετινό στα γήπεδα της Βραζιλίας.

Οι σημαντικότεροι αγώνες θα μεταδίδονται ζωντανά από τη συχνότητα της ΝΕΡΙΤ και συχνά σε παράλληλη μετάδοση από τη ΝΕΡΙΤsports και από τη ΝΕΡΙΤ HD, ενώ οι φίλαθλοι θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθούν διαδικτυακά – μόνο για χρήστες εντός Ελλάδος – όλους τους αγώνες, σε πραγματικό χρόνο (real time) ή κατ΄ απαίτηση (on demand), μέσα από την υπηρεσία WebTV της ΝΕΡΙΤ στη διεύθυνση webtv.nerit.gr.

Δείτε το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα, από τη φάση των ομίλων μέχρι και το μεγάλο τελικό:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
12/6 Σάο Πάολο Βραζιλία – Κροατία 23:00
13/6 Νατάλ Μεξικό – Καμερούν 19:00
17/6 Φορταλέζα Βραζιλία – Μεξικό 22:00
19/6 Μανάους Καμερούν – Κροατία 01:00
23/6 Μπραζίλια Καμερούν – Βραζιλία 23:00
23/6 Ρεσίφε Κροατία – Μεξικό 23:00
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
13/6 Σαλβαδόρ Ισπανία – Ολλανδία 22:00
14/6 Κουιάμπα Χιλή – Αυστραλία 01:00
18/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Ισπανία – Χιλή 22:00
18/6 Πόρτο Αλέγκρε Αυστραλία – Ολλανδία 19:00
23/6 Kουριτίμπα Αυστραλία – Ισπανία 19:00
23/6 Σάο Πάολο Ολλανδία – Χιλή 19:00
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
14/6 Μπέλο Οριζόντε Κολομβία – Ελλάδα 19:00
15/6 Ρεσίφε Ακτή Ελεφαντοστού – Ιαπωνία 04:00
19/6 Μπραζίλια Κολομβία – Ακτή Ελεφαντοστού 19:00
20/6 Νατάλ Ιαπωνία – Ελλάδα 01:00
24/6 Κουιάμπα Ιαπωνία – Κολομβία 23:00
24/6 Φορταλέζα Ελλάδα – Ακτή Ελεφαντοστού 23:00
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
14/6 Φορταλέζα Ουρουγουάη – Κόστα Ρίκα 22:00
15/6 Μανάους Αγγλία – Ιταλία 01:00
19/6 Σάο Πάολο Ουρουγουάη – Αγγλία 22:00
20/6 Ρεσίφε Ιταλία – Κόστα Ρίκα 19:00
24/6 Νατάλ Ιταλία – Ουρουγουάη 19:00
24/6 Μπέλο Οριζόντε Κόστα Ρίκα- Αγγλία 19:00
Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
15/6 Μπραζίλια Ελβετία – Εκουαδόρ 19:00
15/6 Πόρτο Αλέγκρε Γαλλία – Ονδούρα 22:00
20/6 Σαλβαδόρ Ελβετία – Γαλλία 22:00
21/6 Κουριτίμπα Ονδούρα – Εκουαδόρ 01:00
25/6 Μανάους Ονδούρα – Ελβετία 23:00
25/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Εκουαδόρ – Γαλλία 23:00
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
16/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Αργεντινή – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
16/6 Κουριτίμπα Ιράν – Νιγηρία 22:00
21/6 Μπέλο Οριζόντε Αργεντινή – Ιράν 19:00
22/6 Κουιάμπα Νιγηρία – Βοσνία/Ερζεγοβίνη 01:00
25/6 Πόρτο Αλέγκρε Νιγηρία – Αργεντινή 19:00
25/6 Σαλβαδόρ Βοσνία/Ερζεγοβίνη – Ιράν 19:00
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
16/6 Σαλβαδόρ Γερμανία – Πορτογαλία 19:00
17/6 Νατάλ Γκάνα – ΗΠΑ 01:00
21/6 Φορταλέζα Γερμανία – Γκάνα 22:00
23/6 Μανάους ΗΠΑ – Πορτογαλία 01:00
26/6 Ρεσίφε ΗΠΑ – Γερμανία 19:00
26/6 Μπραζίλια Πορτογαλία – Γκάνα 19:00
Η’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
17/6 Μπέλο Οριζόντε Βέλγιο – Αλγερία 19:00
18/6 Κουιάμπα Ρωσία – Νότια Κορέα 01:00
22/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Βέλγιο – Ρωσία 19:00
22/6 Πόρτο Αλέγκρε Νότια Κορέα – Αλγερία 22:00
26/6 Σάο Πάολο Νότια Κορέα – Βέλγιο 23:00
26/6 Κουριτίμπα Αλγερία – Ρωσία 23:00
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
28/6 Μπέλο Οριζόντε Α1 – Β2 (49) 19:00
28/6 Ρίο Ντε Τζανέιρο Γ1 – Δ2 (50) 23:00
29/6 Φορταλέζα Β1 – Α2 (51) 19:00
29/6 Ρεσίφε Δ1 – Γ2 (52) 23:00
30/6 Μπραζίλια Ε1 – ΣΤ2 (53) 19:00
30/6 Πόρτο Αλέγκρε Ζ1 – Η2 (54) 23:00
1/7 Σάο Πάολο ΣΤ1 – Ε2 (55) 19:00
1/7 Σαλβαδόρ Η1 – Ζ2 (56) 23:00
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
4/7 Φορταλέζα Νικητής (49) – Νικητής (50) (57) 23:00
4/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (53) – Νικητής (54) (58) 19:00
5/7 Σαλβαδόρ Νικητής (51) – Νικητής (52) (59) 23:00
5/7 Μπραζίλια Νικητής (55) – Νικητής (56) (60) 19:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
8/7 Μπέλο Οριζόντε Νικητής (57) – Νικητής (58) (61) 23:00
9/7 Σάο Πάολο Νικητής (59) – Νικητής (60) (62) 23:00
ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
12/7 Μπραζίλια Ηττημένος (61) – Ηττημένος (62) 23:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΩΡΑ
13/7 Ρίο Ντε Τζανέιρο Νικητής (61) – Νικητής (62) 22:00

Δείτε αναλυτικά τις μέρες και τα κανάλια που θα μεταδόσουν τα παιχνίδια:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ ((ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

22.00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΑΓΓΛΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
04.00 ΑΚΤΗ ΕΛΕΦ. – ΙΑΠΩΝΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΓΑΛΛΙΑ – ΟΝΔΟΥΡΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΙΡΑΝ – ΝΙΓΗΡΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΓΚΑΝΑ – Η.Π.Α. (ΝΕΡΙΤsports)

ΤΡΙΤΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΒΕΛΓΙΟ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΡΩΣΙΑ – ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΤΕΤΑΡΤΗ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΟΛΛΑΝΔΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΚΡΟΑΤΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΠΕΜΠΤΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΚΟΛΟΜΒΙΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦ. (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΙΤΑΛΙΑ – ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΕΛΒΕΤΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΚΟΥΑΔΟΡ (ΝΕΡΙΤsports)

ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ – ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
01.00 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΒΕΛΓΙΟ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
22.00 ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ – ΑΛΓΕΡΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
01.00 Η.Π.Α. – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 23 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
19.00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΧΙΛΗ (ΝΕΡΙΤ)
23.00 ΚΡΟΑΤΙΑ – ΜΕΞΙΚΟ (ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΒΡΑΖΙΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ)

ΤΡΙΤΗ 24 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ – ΑΓΓΛΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
19.00 ΙΤΑΛΙΑ – ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ (ΝΕΡΙΤ)
23.00 ΙΑΠΩΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΕΛΛΑΔΑ – ΑΚΤΗ ΕΛΕΦ. (ΝΕΡΙΤ)

ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΒΟΣΝΙΑ – ΙΡΑΝ (ΝΕΡΙΤsports)
19.00 ΝΙΓΗΡΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (ΝΕΡΙΤ)
23.00 ΟΝΔΟΥΡΑ – ΕΛΒΕΤΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΕΚΟΥΑΔΟΡ – ΓΑΛΛΙΑ (ΝΕΡΙΤ)

ΠΕΜΠΤΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – ΓΚΑΝΑ (ΝΕΡΙΤ)
19.00 Η.Π.Α. – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ – ΒΕΛΓΙΟ (ΝΕΡΙΤ)
23.00 ΑΛΓΕΡΙΑ – ΡΩΣΙΑ (ΝΕΡΙΤsports)

ΣΑΒΒΑΤΟ 28 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΔΕΥΤΕΡΑ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ
19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΤΡΙΤΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ
19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΑΓΩΝΑΣ ΝΟΚ – ΑΟΥΤ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 4 ΙΟΥΛΙΟΥ
19.00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΣΑΒΒΑΤΟ 5 ΙΟΥΛΙΟΥ
19.00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)
23.00 ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΤΡΙΤΗ 8 ΙΟΥΛΙΟΥ
23.00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΤΕΤΑΡΤΗ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ
23.00 ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ
23.00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ
22.00 ΤΕΛΙΚΟΣ (ΝΕΡΙΤ και ΝΕΡΙΤsports)

 newsbomb.gr/

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.