ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
GIORGOS KARAGOUNIS (GREECE) DURING SOCCER MATCH BETWEEN SPAIN AND GREECE ON  WALS - SIEZENHEIM STADIUM DURING FOOTBALL EUROPEAN CHAMPIONSHIP EURO 2008 IN SALZBURG, AUSTRIA..SALZBURG , AUSTRIA , JUNE 18, 2008.( PHOTO BY ADAM NURKIEWICZ / MEDIASPORT )..
GIORGOS KARAGOUNIS (GREECE) DURING SOCCER MATCH BETWEEN SPAIN AND GREECE ON WALS - SIEZENHEIM STADIUM DURING FOOTBALL EUROPEAN CHAMPIONSHIP EURO 2008 IN SALZBURG, AUSTRIA..SALZBURG , AUSTRIA , JUNE 18, 2008.( PHOTO BY ADAM NURKIEWICZ / MEDIASPORT )..

Ολοκληρώνεται πρόωρα σήμερα το τουρνουά με τους τελικούς και παρουσία του Γιώργου Καραγκούνη

ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΑΠ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 3er INTERNATIONAL CUP of RODOS KNIGHTS

 

4 ΕΩΣ 7 ΜΑΙΟΥ 2016 – ΡΟΔΟΣ

 

Αλλαγή προγράμματος στο 3ο Διεθνές Καπ Ακαδημιών ποδοσφαίρου «Ιππότες 2016» – 3er INTERNATIONAL CUP of RODOS KNIGHTS, που ξεκίνησε την περασμένη Τετάρτη στη Ρόδο και διεξάγεται σε πέντε γήπεδα.

Λόγω της απεργίας της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας και των ανωμαλιών στις ακτοπλοϊκές συγκοινωνίες, το τουρνουά δεν θα ολοκληρωθεί την Κυριακή, όπως αρχικά ήταν προγραμματισμένο, αλλά σήμερα Σάββατο 07 Μαΐου 2016.

Όλο το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα και οι τελικοί θα γίνουν σε μια ημέρα, καθώς πολλές ομάδες θα πρέπει να αναχωρήσουν εκτάκτως το πρωί της Κυριακής.

Οι τελικοί προγραμματίστηκαν για το Σάββατο από τις 6.30 το απόγευμα έως τις 10.30 το βράδυ στο Δημοτικό Στάδιο Ρόδου. Στο τέλος των αγώνων θα γίνει και η παρέλαση της τελετής λήξης.

ΠΑΡΩΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΩΝ ΤΕΛΙΚΩΝ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ!

Ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας που αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Ευρώπης το 2004 στην Πορτογαλία, Γιώργος Καραγκούνης, θα είναι παρών στους τελικούς του τουρνουά των Ιπποτών Παλιάς Πόλης. Ο «Κάρα» αποδέχθηκε την πρόταση της Οργανωτικής Επιτροπής να βρεθεί στη Ρόδο για να δει από κοντά ένα μεγάλο αριθμό ταλαντούχων παικτών, που στο κοντινό μέλλον θα αγωνίζονται σε μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΔΙΗΜΕΡΟΥ

ΕΦΗΒΙΚΟ

-ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΣΚΙΝΟΥ

Α’ Όμιλος

Μύκονος-Αθλοπαιδιές Κω 2-1

Μπεσίκτας-Ατρόμητοι Ρόδου 0-0

-Παρασκευή 6 Μαΐου

Ατρόμητοι Ρόδου-Μύκονος 0-1

Μπεσίκτας-Αθλοπαιδιές Κω 8-0

Β’ Όμιλος

Ανταγόρας-Δάσος Χαϊδαρίου 1-0

Διαγόρας-Ρόδος 1-2

Ιππότες-Ανταγόρας 3-1

Δάσος Χαϊδαρίου-Ρόδος 0-2

-Παρασκευή 6 Μαΐου

Ιππότες-Δάσος Χαϊδαρίου 4-1

Διαγόρας-Ανταγόρας 2-1

Ιππότες-Ρόδος 1-1

ΠΑΙΔΙΚΟ (2002-2003)

-ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΣΤΙΔΑΣ

Α’ Όμιλος

ΠΑΟΚ-Αστέρας Παστίδας 7-1

Μύκονος-Διαγόρας 2-4

Β’ Όμιλος

Ρόδος-Αρένα 3-1

Ολυμπιακός-ΠΑΟ Κω 6-0

Γ’ Όμιλος

Αθλοπαιδιές Κω-Φοίβος 2-0

Απόλλων Καλ.-Ατρόμητοι Ρόδου 4-1

Δ’ Όμιλος

Ποσειδών Καρπάθου-Ιππότες 2-1

Ακαδημίες Βελή-ΑΕΡΑ 2-0

-Παρασκευή 6 Μαΐου

Α’ Όμιλος

Μύκονος-Αστέρας Παστίδας 2-0

ΠΑΟΚ-Διαγόρας 12-0

Β’ Όμιλος

Ρόδος-ΠΑΟ Κω 0-1

Γ’ Όμιλος

Αθλοπαιδιές Κω-Ατρόμητοι Ρόδου 3-0

Απόλλων Καλ.-Φοίβος 2-2

Δ’ Όμιλος

Ποσειδών Καρπάθου-ΑΕΡΑ 7-1

Ακαδημίες Βελή-Ιππότες 1-0

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ (Γεννηθέντες 2004-2005)

-ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

Γήπεδο 1

Α’ Όμιλος

Φοίβος-Διαγόρας 1-2

Αθλοπαιδιές Κω-Ατρόμητοι Ρόδου 16-0

Β’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Τήλος-ΠΑΟ Κω 0-1

Αρένα-Άγιος Ισίδωρος 7-1

Τήλος-Ιαπετός 5-1

Αρένα-ΠΑΟ Κω 2-0

Γ’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Σύμη-ΑΕΡΑ 1-0

Αναγέννηση Ασφενδίου-ΑΕΡΑ 0-3

Ιππότες-Αστέρας Π. 5-2

Δ’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Ρόδος-Νίκη Ρόδου 3-1

Αιγέας Κω-Ποσειδών Καρπάθου 0-0

Απόλλων Απολλώνων Ρόδος 5-0

-Παρασκευή 6 Μαΐου

Α’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Φοίβος-Ατρόμητοι Ρόδου 2-0

Αθλοπαιδιές Κω-Διαγόρας 3-0

Β’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Αρένα-Ιαπετός 8-0

Τήλος-Άγιος Ισίδωρος 1-3

Ιαπετός-ΠΑΟ Κω 1-7

Γ’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Σύμη- Αστέρας Παστίδας 5-0

Ιππότες-Σύμη 7-0

Αναγέννηση Ασφενδίου-Iππότες 0-5

Δ’ όμιλος

Γήπεδο 2

Νίκη Ρόδου- Ποσειδών Καρπάθου 4-1

Απόλλων Απολλώνων- Νίκη Ρόδου 1-2

ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Γεννηθέντες 2008-2009)

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ

Α’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Ατρόμητοι Ρόδου-Φοίβος 1  4-3

Άγιος Ισίδωρος-Ακαδημίες Βελή 0-8

Ιαπετός Καρπάθου-Ατρόμητοι Ρόδου 7-0

Β’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Αστέρας Παστίδας-Ιππότες 0-3

Φοίβος 2-Ρόδος 0-4

ΤΖΟΥΝΙΟΡ (Γεννηθέντες 2006-2007)

ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ

Α’ Όμιλος

Γήπεδο 1

ΠΑΟ Κω-Αστέρας Παστίδας 0-3

Νίκη Ρόδος-Φοίβος 1 2-1

Β’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Ποσειδών Καρπάθου-Ιππότες 3-1

Αστέρας Παστίδας 2-Φοίβος 2 0-0

Γ’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Ιαπετός-Ακαδημίες Βελή 1-13

ΑΕΡΑ-Ρόδος 3-1

Δ’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Σιφωνιός Groups-Άγιος Ισίδωρος 5-0

Ατρόμητοι Ρόδου-Ταξιάρχης Αρχαγγέλου 0-3

Παρασκευή 6 Μαΐου

Α’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Νίκη Ρόδου-Αστέρας Παστίδας 3-0

ΠΑΟ Κω-Φοίβος 1  1-2

Β’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Ποσειδών Καρπάθου-Φοίβος 2

Αστέρας Παστίδας 2-Ιππότες

Γ’ Όμιλος

Γήπεδο 1

Ρόδος-Ακαδημίες Βελή 1-3

Ιάπετος Καρπάθου-ΑΕΡΑ 0-8

Δ’ Όμιλος

Γήπεδο 2

Ταξιάρχης Αρχαγγέλου-Σιφωνιός Groups 1-3

Άγιος Ισίδωρος-Ατρόμητοι Ρόδου 0-0

 

ΜΕΓΑΛΟΣ ΧΟΡΗΓΟΣ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

Πάντα κοντά στην αθλητική νεολαία και τις αθλητικές εκδηλώσεις, το Κέντρο Δικύκλου «Motomike» είναι ο μεγάλος χορηγός του Διεθνούς Καπ Ακαδημιών των Ιπποτών Παλιάς Πόλης.

-Το Διεθνές Καπ Ακαδημιών ποδοσφαίρου διοργανώνουν οι Ιππότες Παλιάς Πόλης στη μνήμη των Στέργου και Ελπίδας Δανά, γονείς του Γιώργου Δανά.

Συνδιοργανωτές είναι, ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού Ρόδου (ΔΟΠΑΡ) και η ΕΠΣΔ, ενώ το στηρίζει η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.