ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ολοκληρώθηκε η προκριματική φάση του Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος Ρόδου

Ολοκληρώθηκε χθες 19 Φεβ 2017, η προκριματική φάση του Ατομικού Σχολικού Πρωταθλήματος Ρόδου, που συνδιοργάνωσαν η Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Αιγαίου και ο Σκακιστικός Όμιλος Ρόδου “ΙΠΠΟΤΗΣ”, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας και του Υπουργείου Παιδείας. Οι αγώνες διεξάχθηκαν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του πανεπιστημίου στη Ρόδο, με την συμμετοχή περίπου 150 παιδιών, όλων των τάξεων,νηπιαγωγείων, δημοτικών, γυμνασίων, λυκείων  ιδιωτικών και δημόσιων σχολείων.

Η συμμετοχή ήταν ελεύθερη και τα παιδιά αγωνίστηκαν προκειμένου να αναδειχτούν οι πρωταθλητές κατά τάξη οι οποίοι και θα κερδίσουν τις προκρίσεις για την τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Τίμησαν την εκδήλωση με την παρουσία τους, αλλά και με τις απονομές που έκαναν στα παιδιά, η Κοσμητόρισσα της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστημών καθηγήτρια κα. Θεοδοροπούλου Έλενα, ο Αναπληρωτής Πρύτανη του Πανεπιστημίου Αιγαίου, κ. Σιρόπουλος Σπυρίδων αναπληρωτής καθηγητής, ο Πρόεδρος του Τμήματος Μεσογειακών Σπουδών καθηγητής κ. Σεϊμένης Ιωάννης, η  πρώην βουλευτής Δωδεκανήσου κα. Ιατρίδη Μίκα, ο νεοεκλεγείς πρόεδρος τη Τοπικής Επιτροπής Σκακιστικών Σωματίων Αιγαίου κ. Μιχελάκης Ευάγγελος, ο πρόεδρος του Σκακιστικού ομίλου Ρόδου “ΙΠΠΟΤΗΣ κ. Καράβας Σταμάτης και ο επικεφαλής προπονητής του ομίλου κ. Σανδαλάκης Άγγελος.

Το ΔΣ του ομιλου ευχαρίστησε την Διοίκηση του Πανεπιστημίου Αιγαίου και ιδιαίτερα την Κοσμιτόρισσα της Σχολής Ανθρωπιστικών Επιστιμών καθηγήτρια  κα. Θεοδοροπούλου Έλενα, για την άμεση ανταπόκριση και θερμή στήριξη στο αίτημα, για συνδιοργάνωση των σχολικών αγώνων στην έδρα της ΣΑΕ στη Ρόδο και στην υπέροχη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του πανεπιστημίου. Ευχαρίστησε τους γονείς  για την υπομονή τους και τους μαθητές και μαθήτριες για την προσπάθεια που κατέβαλαν. Τους φίλους και μέλη του ομίλου που αφιλοκερδώς΄με κάθε τρόπο βοήθησαν στην ολοκλήρωση με επιτυχία και αυτής της διοργάνωσης καθώς και τα ΜΜΕ αλλά και τους φορείς του νησιού που προβάλουν και στηρίζουν τις εκδηλώσεις του ομίλου και την προσπάθεια του να διαδώσει το Σκάκι. 

 Τα αποτελέσματα

           

Νηπιαγωγείο_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Περγαντής Χρήστος  Κολλέγιο Ρόδου 5 0 9,50
2 Σπανού Αθηνά  Κολλέγιο Ρόδου (1ο κορίτσι) 4 0 12½ 7 8,00
3 Μάγου Φιλαρέτη (2ο Κορίτσι) 3 0 13½ 7 5,50
  Παύλου Μαριαλένα  Νηπιαγωγείο Κρεμαστής (3ο Κορίτσι) 2 0 15 4,00
             
Α΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Κακάς Μιχαήλ  13ο Δημοτικό 7 0 30 21 30,00
2 Μάγου Εμμέλεια (1ο κορίτσι) 6 0 30½ 21 23,50
3 Ρούσος Γεώργιος  Ακαδημία 5 0 29 21½ 16,00
  Καστανάκη Μαρία  2ο Πειραματικό (2ο κορίτσι) ½ 31½ 22 17,25
  Καραμποϊκη Ευγενία  Δημοτικό Κρεμαστής (3ο κορίτσι) 3 0 31 21 11,50
             
Β΄ Δημοτικού _Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Starting Rank Crosstable after Round 7          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Σταθάτος Αλέξανδρος  Κολλέγιο Ρόδου 6 0 30 22½ 25,00
2 Μακρής Γεώργιος  Κολλέγιο Ρόδου 5 0 30½ 21½ 20,00
3 Στεργενάκης Μάνος  12ο Δημοτικό 5 0 27½ 19½ 19,00
  Περγαντή Αναστασία  Κολλέγιο Ρόδου (1ο κορίτσι) 5 0 27 18½ 20,00
  Καμπουράκη Αναστασία  Κολλέγιο Ρόδου (2ο κορίτσι) 3 0 23 16½ 8,00
  Μουταφτσή Μάρθα  2ο Ρόδου (3ο κορίτσι) 2 1 24½ 17 3,50
             
Γ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Starting Rank Crosstable after Round 7          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Καλπακίδης Δαβίδ  2ο Δημοτικό Ρόδου 7 0 30 21 30,00
2 Σαπουντζάκη Νεφέλη  Δημοτικό Κρεμαστής (1ο κορίτσι) 6 0 25 18 18,00
3 Παρπέρης Γεώργιος  Ροδίων Παιδεία 5 0 29 20 16,00
  Μωρόγιαννη Μελίνα  12ο Δημοτικό (2ο κορίτσι) 4 0 29 20 12,00
  Καμπόμπαση Μαρία Τσαμπίκα (3ο κορίτσι) 3 2 27 18 8,00
             
Δ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Στεργενάκη Νιόβη  12ο Δημοτικό (1ο κορίτσι) 6 1 31 22 28,50
2 Περγαντής Νικόλας  Κολλέγιο Ρόδου 6 0 28½ 20 23,00
3 Γεωργίου Βασίλης  12ο Δημοτικό 5 0 32 23½ 21,00
  Καραμποΐκη Μαρία (2ο κορίτσι) 5 0 27 18½ 16,50
  Καριπίδου Χρυσούλα  7ο Δημοτικό (3ο κορίτσι) 4 0 26½ 20½ 12,50
             
Ε΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Ράμμος Ηλίας  1ο Πειραματικό 0 28 19 25,00
2 Λουντάκας Μιχαήλ  Δημοτικό Παστίδας 6 0 27½ 19½ 21,50
3 Γρίβας Μιχαήλ  3ο Ιαλυσού 0 29½ 20 20,00
  Ευθυμίου Αγάπη  2ο Δημοτικό Ρόδου (1ο κορίτσι) 3 0 30 20½ 11,25
  Πάττα Μαγδαληνή  Δημοτικό Κρεμαστής (2ο κορίτσι) 2 1 16½ 11½ 3,00
             
ΣΤ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
1 Πουλάκης Στεφανίδης Στέφανος Ροδίων Παιδεία 5 0 14 9 14,00
2 Παπαδόπουλος Παντελής  Δημοτικό Παστίδας 4 0 13½ 7 8,50
3 Παρασκευόπουλος Σάββας 4 0 12½ 7 7,50
             
Γυμνάσια-Λύκεια_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017          
             
Final ranking          
             
Rank Name Pts Res. BH. BH. SB
Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ          
1 Καλπακίδης Ντάνιελ (ΑΓ) 5 0 28½ 21 17,50
2 Νικήτας Ιάσονας (ΑΓ) 4 0 27½ 19 12,00
3 Νάνεβ Νίκολας (ΑΓ)  1ο Γυμνάσιο 3 0 22½ 16 5,00
Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ          
1 Ρούσος Σταμάτιος (ΒΓ)  1ο Γυμνάσιο 6 1 27½ 18½ 22,50
2 Πουλάκης Στεφανίδης Γεράσιμος (ΒΓ)  Ροδίων Παιδεία 6 0 27½ 19 21,50
3 Μανωλίτσης Φίλιππος (ΒΓ) 0 26 17 10,75
Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ          
1 Παγώνης Δημήτρης (ΓΓ)  6ο Γυμνάσιο 5 1 20½ 15 14,00
2 Βιτζηλαίου Φαίδρα (ΓΓ)  4ο Γυμνάσιο (1ο κορίτσι) 0 28 19 12,00
3 Χότζα Ντάνιελ (ΓΓ) 1 0 19½ 14 1,50
ΛΥΚΕΙΟ          
1 Ζαχαριά Αικατερίνη (Λ)  Βενετόκλειο (1ο κορίτσι) 0 27½ 20 11,75
2 Κολαϊνή Παντελίνα (Λ) (2ο κορίτσι) 0 24 17½ 8,25

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν :

Νηπιαγωγείο_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 8 Περγαντής Χρήστος  Κολλέγιο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 9 b 1 3 w 1 7 b 1 2 w 1 5 w 1     5 0 9,50
2 10 Σπανού Αθηνά  Κολλέγιο (1ο κορίτσι) ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 7 b 1 9 w 1 6 + 1 b 0 3 b 1     4 0 12½ 7 8,00
3 4 Μάγου Φιλαρέτη (2ο Κορίτσι) ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 11 + 1 b 0 8 w 1 5 b 1 2 w 0     3 0 13½ 7 5,50
4 11 Σπανός Γεώργιος ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 1 6 b 0 5 w 0 9 b 1 7 w 1     3 0 9 5 4,50
5 7 Παύλου Μαριαλένα  Νηπιαγωγείο Κρεμαστής (3ο Κορίτσι) ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 6 w 0 1 4 b 1 3 w 0 1 b 0     2 0 15 4,00
6 2 Καραβοκυρός Σπύρος  1ο Ολοήμερο Ιαλυσού ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 5 b 1 4 w 1 2 7     2 0 14½ 9 4,00
7 5 Μιχελάκη Ειρήνη  16ο Νηπιαγωγείο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 2 w 0 8 b 1 1 w 0 6 + 4 b 0     2 0 14 3,00
8 6 Μουταφτσής Ιάσονας  1ο Ολοήμερο Ρόδου ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 10 b 0 7 w 0 3 b 0 1 9 w 1     2 0 8 2,00
9 3 Καρπαθάκης Μανώλης  Νήπιο Αρχίπολης ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 1 w 0 2 b 0 1 4 w 0 8 b 0     1 0 13½ 0,50
10 1 Ζωάννου Φίλιππος  Δημιουργία ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 8 w 1     1 0 12½ 1,50
11 9 Σαρρής Εμμανουήλ Άγγελος  Δημιουργία ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ 3     0 0 10 6 0,00
                                                           
Α΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 4 Κακάς Μιχαήλ  13ο Δημοτικό Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 b 1 3 w 1 9 b 1 13 w 1 2 b 1 5 w 1 8 b 1 7 0 30 21 30,00
2 10 Μάγου Εμμέλεια (1ο κορίτσι) Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 b 1 18 w 1 7 b 1 10 w 1 1 w 0 9 b 1 3 b 1 6 0 30½ 21 23,50
3 17 Ρούσος Γεώργιος  Ακαδημία Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 w 1 1 b 0 23 w 1 8 b 1 15 w 1 7 b 1 2 w 0 5 0 29 21½ 16,00
4 12 Πανάς Γεώργιος  Κολλέγιο Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 10 b 1 7 w 0 11 b 1 5 b 0 20 w 1 13 w 1 9 b 1 5 0 25½ 19 17,00
5 6 Καστανάκη Μαρία  2ο Πειραματικό (2ο κορίτσι) Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 b 0 12 w 1 18 b 1 4 w 1 7 b 1 1 b 0 6 w ½ ½ 31½ 22 17,25
6 16 Ράμμος Άγγελος  1ο Πειραματικό Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 13 b 0 19 w 1 14 b 1 7 w 0 10 b 1 17 w 1 5 b ½ ½ 23½ 16½ 14,25
7 3 Ελευθερίου Ιωάννης  1ο Ιαλυσού Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 22 w 1 4 b 1 2 w 0 6 b 1 5 w 0 3 w 0 14 b 1 4 0 29 21½ 13,50
8 2 Δικαστόπουλος Μιχαήλ  2ο Πειραματικό Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 17 b 1 15 w 1 13 b 0 3 w 0 11 b 1 14 w 1 1 w 0 4 0 27½ 18 12,50
9 7 Κοκκίνης Γεράσιμος  2ο Δημοτικό Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 20 w 1 23 b 1 1 w 0 16 b 1 13 b 1 2 w 0 4 w 0 4 0 26½ 19 8,50
10 1 Γεωργακάκος Σπύρος  1ο Πειραματικό Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 w 0 22 b 1 20 w 1 2 b 0 6 w 0 16 b 1 17 w 1 4 0 25 17½ 9,50
11 21 Τσούλος Γεώργιος του Ισιδώρου Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 w 0 21 b 1 4 w 0 22 b 1 8 w 0 15 b 1 20 w 1 4 0 23 15½ 8,00
12 15 Παπανικόλας Κωνσταντίνος Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 w 0 5 b 0 1 14 w 0 21 b 1 19 w 1 13 b 1 4 0 23 14½ 10,50
13 5 Καραμποϊκη Ευγενία  Δημοτικό Κρεμαστής (3ο κορίτσι) Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 1 16 b 1 8 w 1 1 b 0 9 w 0 4 b 0 12 w 0 3 0 31 21 11,50
14 22 Χατζηλαζάρου Παναγιώτης  Κολλέγιο Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 15 b 0 1 6 w 0 12 b 1 18 w 1 8 b 0 7 w 0 3 0 24 17 8,50
15 11 Πέρος Γεώργιος Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 14 w 1 8 b 0 16 w 0 18 b 1 3 b 0 11 w 0 22 b 1 3 0 22½ 16 6,50
16 20 Τσούλος Γεώργιος  του Πέτρου Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 19 b 1 13 w 0 15 b 1 9 w 0 17 b 0 10 w 0 21 b 1 3 0 21 15½ 7,00
17 13 Πανάς Κωνσταντίνος Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 w 0 20 b 0 21 w 1 23 b 1 16 w 1 6 b 0 10 b 0 3 0 19½ 14½ 5,00
18 19 Σαχνίδης Νικόλαος Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 21 w 1 2 b 0 5 w 0 15 w 0 14 b 0 1 23 w 1 3 0 19½ 13 4,50
19 9 Λαχανάς Άγγελος  13ο Ρόδου Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 16 w 0 6 b 0 22 w 1 20 b 0 23 w 1 12 b 0 1 3 0 17 12 4,50
20 18 Ρούσσου Μαρία Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 b 0 17 w 1 10 b 0 19 w 1 4 b 0 21 w 0 11 b 0 2 0 24 17½ 5,50
21 8 Κουρτζέλης Γρηγόρης Παναγιώτης Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 18 b 0 11 w 0 17 b 0 1 12 w 0 20 b 1 16 w 0 2 0 19½ 14 3,50
22 14 Παπαβασιλείου Άγγελος Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 b 0 10 w 0 19 b 0 11 w 0 1 23 b 1 15 w 0 2 0 19 14½ 2,00
23 23 Χριστοφή Αρετή – Κυρά Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 9 w 0 3 b 0 17 w 0 19 b 0 22 w 0 18 b 0 1 0 21½ 15 0,50
                                                           
Β΄ Δημοτικού _Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Starting Rank Crosstable after Round 7                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 16 Σταθάτος Αλέξανδρος  Κολλέγιο Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 b 1 15 w 1 2 b 1 7 w 1 3 b 0 5 w 1 4 w 1 6 0 30 22½ 25,00
2 9 Μακρής Γεώργιος  Κολλέγιο Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 w 1 6 b 1 1 w 0 9 b 1 4 w 0 12 w 1 8 b 1 5 0 30½ 21½ 20,00
3 17 Στεργενάκης Μάνος  12ο Δημοτικό Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 w 1 7 b 0 19 w 1 12 b 1 1 w 1 4 b 0 6 w 1 5 0 27½ 19½ 19,00
4 15 Περγαντή Αναστασία  Κολλέγιο (1ο κορίτσι) Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 w 0 1 15 b 1 14 w 1 2 b 1 3 w 1 1 b 0 5 0 27 18½ 20,00
5 18 Χούλλης Αγησίλαος  7ο (Αμαράντειος) Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 b 0 17 w 1 13 b 1 8 w 1 7 b 1 1 b 0 12 w 1 5 0 27 18½ 16,00
6 14 Παύλου Ασημάκης  Δημοτικό Κρεμαστής Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 14 b 1 2 w 0 8 b 0 15 w 1 9 w 1 7 b 1 3 b 0 4 0 27½ 20 13,50
7 10 Μιχελάκης Κωνσταντίνος  16ο Δημοτικό Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 16 b 1 3 w 1 12 w 1 1 b 0 5 w 0 6 w 0 14 b 1 4 0 27½ 20 12,50
8 7 Λουντάκας Σταύρος  Δημοτικό Παστίδας Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 w 0 18 b 1 6 w 1 5 b 0 10 w 1 13 b 1 2 w 0 4 0 27 19 11,00
9 8 Μαγαλιός Στυλιανός  Δημοτικό Κρεμαστής Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 b 0 16 w 1 10 b 1 2 w 0 6 b 0 11 b 1 13 w 1 4 0 24 17½ 10,00
10 19 Χρυσοβέργης Λευτέρης  Δημοτικό Κρεμαστής Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 11 b ½ 9 w 0 17 + 8 b 0 14 w 0 16 w 1 ½ 22 16½ 8,25
11 12 Μωρόγιαννης Χρίστος  12ο Δημοτικό Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 17 b 1 10 w ½ 14 b 0 16 w 1 12 b 0 9 w 0 15 b 1 ½ 19 13½ 7,75
12 6 Λέφας Γεώργιος  1ο Κοσκινού Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 b 1 13 w 1 7 b 0 3 w 0 11 w 1 2 b 0 5 b 0 3 0 29½ 22 10,50
13 13 Πάττας Γεώργιος  Δημοτικό Κρεμαστής Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 18 w 1 12 b 0 5 w 0 19 + 14 b 1 8 w 0 9 b 0 3 0 23½ 16½ 7,50
14 5 Καμπουράκη Αναστασία  Κολλέγιο (2ο κορίτσι) Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 0 19 b 1 11 w 1 4 b 0 13 w 0 10 b 1 7 w 0 3 0 23 16½ 8,00
15 11 Μουταφτσή Μάρθα  2ο Ρόδου (3ο κορίτσι) Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 19 w 1 1 b 0 4 w 0 6 b 0 18 16 b 1 11 w 0 2 1 24½ 17 3,50
16 1 Αγγελής Ιωάννης  12ο Δημοτικό Ρόδου Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 w 0 9 b 0 18 w 1 11 b 0 1 15 w 0 10 b 0 2 0 20½ 14½ 3,50
17 3 Θώμογλου Αλέξανδρος  12ο Δημοτικό Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 w 0 5 b 0 1 10 1 0 21½ 14½ 2,50
18 4 Ιατρός Μιχαήλ Άγγελος  1ο Πειραματικό Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 13 b 0 8 w 0 16 b 0 1 15 1 0 17 11½ 2,00
19 2 Αργυρού Μαρία Τσαμπίκα Β΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 15 b 0 14 w 0 3 b 0 13 0 0 17½ 11½ 0,00
                                                           
Γ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Starting Rank Crosstable after Round 7                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 2 Καλπακίδης Δαβίδ  2ο Δημοτικό Ρόδου Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 b 1 3 w 1 4 b 1 2 w 1 7 b 1 8 w 1 6 b 1 7 0 30 21 30,00
2 14 Σαπουντζάκη Νεφέλη  Δημοτικό Κρεμαστής (1ο κορίτσι) Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 b 1 14 w 1 8 b 1 1 b 0 5 w 1 3 w 1 4 b 1 6 0 25 18 18,00
3 13 Παρπέρης Γεώργιος  Ροδίων παιδεία Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 w 1 1 b 0 6 w 1 11 b 1 4 w 1 2 b 0 10 b 1 5 0 29 20 16,00
4 4 Κανάκας Αναστάσιος Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 b 1 7 w 1 1 w 0 8 b 1 3 b 0 9 w 1 2 w 0 4 0 30 21 12,00
5 9 Μωρόγιαννη Μελίνα  12ο Δημοτικό (2ο κορίτσι) Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 w 0 9 b 1 10 w 1 7 w 1 2 b 0 6 b 0 13 w 1 4 0 29 20 12,00
6 8 Μανδαλακούδης Παναγιώτης Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 b 0 12 w 1 3 b 0 10 w 1 11 b 1 5 w 1 1 w 0 4 0 27 18 11,00
7 1 Γρίβας Ιωάννης  3ο Ιαλυσού Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 1 4 b 0 13 w 1 5 b 0 1 w 0 14 b 1 11 w 1 4 0 23 16 8,00
8 3 Καμπόμπαση Μαρία Τσαμπίκα (3ο κορίτσι) Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 13 w 1 10 b 1 2 w 0 4 w 0 9 b 1 1 b 0 12 w 0 3 2 27 18 8,00
9 6 Μίχας Δημήτρης Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 b 0 5 w 0 12 b 1 13 w 1 8 w 0 4 b 0 14 w 1 3 0 20 15 4,00
  12 Παπουτσής  Λευτέρης Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 14 b 1 8 w 0 5 b 0 6 b 0 12 w 1 13 b 1 3 w 0 3 0 20 15 4,00
11 7 Μανδαλακούδης Αθανάσιος Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 w 0 13 b 0 14 b 1 3 w 0 6 w 0 12 b 1 7 b 0 2 0 23 17 2,00
12 11 Παπαμιχαήλ Μιχαήλ Άγγελος  1ο Δημοτικό Αφάντου Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 w 0 6 b 0 9 w 0 14 w 1 10 b 0 11 w 0 8 b 1 2 0 19 15 3,00
13 10 Παπαμιχαήλ Γεωργία Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 b 0 11 w 1 7 b 0 9 b 0 14 w 1 10 w 0 5 b 0 2 0 19 15 2,00
14 5 Κασλίογλου Σελίν Γ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 10 w 0 2 b 0 11 w 0 12 b 0 13 b 0 7 w 0 9 b 0 0 0 22 14 0,00
                                                           
Δ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 21 Στεργενάκη Νιόβη  12ο Δημοτικό (1ο κορίτσι) Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 4 b 1 9 w 1 10 b 1 2 w 1 3 w 0 7 b 1 6 1 31 22 28,50
2 19 Περγαντής Νικόλας  Κολλέγιο Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 14 b 1 11 w 1 3 b 1 7 w 1 1 b 0 12 w 1 6 b 1 6 0 28½ 20 23,00
3 3 Γεωργίου Βασίλης  12ο Δημοτικό Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 16 w 1 6 b 1 2 w 0 9 b 1 4 w 1 1 b 1 5 w 0 5 0 32 23½ 21,00
4 6 Καραμποΐκη Μαρία (2ο κορίτσι) Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 13 b 1 1 w 0 17 b 1 12 w 1 3 b 0 7 w 1 8 b 1 5 0 27 18½ 16,50
5 1 Αγγελίδης Κωνσταντίνος  1ο Πειραματικό Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 15 w 1 9 b 0 6 w 0 16 b 1 8 w 1 13 b 1 3 b 1 5 0 25 17½ 17,00
6 10 Καστανάκης Σεβαστιανός  1ο Ιαλυσού Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 b 1 3 w 0 5 b 1 14 w 1 7 b 0 10 b 1 2 w 0 4 0 30½ 21½ 15,50
7 14 Μουταφτσής Στράτος  2ο Ρόδου Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 19 w 1 15 b 1 10 w 1 2 b 0 6 w 1 4 b 0 1 w 0 4 0 29 21½ 12,50
8 20 Ρακόπουλος Αλέξανδρος  Ασγούρου Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 0 1 14 b 1 11 w 1 5 b 0 9 b 1 4 w 0 4 0 27½ 20 14,50
9 8 Καριπίδου Χρυσούλα  7ο Δημοτικό (3ο κορίτσι) Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 21 b 1 5 w 1 1 b 0 3 w 0 11 b 1 8 w 0 12 b 1 4 0 26½ 20½ 12,50
10 2 Βιτζηλαίος Εμμανουήλ  Ροδίων παιδεία Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 17 b 1 12 w 1 7 b 0 1 w 0 18 b 1 6 w 0 15 b 1 4 0 25 17 11,50
11 5 Καραγιάννη Χρυσούλα  7ο Δημοτικό Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 18 w 1 2 b 0 16 w 1 8 b 0 9 w 0 17 b 1 13 w 1 4 0 24½ 16 11,00
12 7 Καραταπάνης Θοδωρής  2ο Πρότυπο Πειραματικό Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 20 w 1 10 b 0 13 w 1 4 b 0 15 w 1 2 b 0 9 w 0 3 0 26½ 19 7,50
13 16 Νικολή Ειρήνη Χριστίνα  Κολλέγιο Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 w 0 19 b 1 12 b 0 17 w 1 20 b 1 5 w 0 11 b 0 3 0 23 16½ 6,00
14 9 Καστανάκη Ελευθερία  2ο Πειραματικό Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 w 0 18 b 1 8 w 0 6 b 0 16 w 1 19 b 0 20 w 1 3 0 21½ 14 6,50
15 11 Κουρδουκλάς Αλέξανδρος Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 b 0 7 w 0 21 b 1 20 w 1 12 b 0 18 w 1 10 w 0 3 0 20½ 15 4,50
  13 Μουσαμπελή Ορέστης  2o Aφαντου Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 b 0 21 w 1 11 b 0 5 w 0 14 b 0 1 19 w 1 3 0 20½ 15 4,50
17 12 Μήτσου Άγγελος Νικόλαος Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 10 w 0 20 b 1 4 w 0 13 b 0 19 b 1 11 w 0 21 w 1 3 0 19½ 14 3,50
18 15 Μπινόλγου Ιωάννης  Δημοτικό Κρεμαστής Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 b 0 14 w 0 19 w 1 21 b 1 10 w 0 15 b 0 1 3 0 18 13½ 4,50
19 4 Ηλιάδης Σταύρος  2ο Αφάντου Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 b 0 13 w 0 18 b 0 1 17 w 0 14 w 1 16 b 0 2 0 19½ 14 4,50
20 17 Πελλός Αλέξανδρος Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 b 0 17 w 0 1 15 b 0 13 w 0 21 w 1 14 b 0 2 0 17½ 14 2,00
21 18 Πελλός Ανδρέας Δ΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 w 0 16 b 0 15 w 0 18 w 0 1 20 b 0 17 b 0 1 0 17½ 12½ 0,50
                                                           
Ε΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 13 Ράμμος Ηλίας  1ο Πειραματικό Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 b 1 9 w 1 10 w 1 2 b ½ 3 b 1 8 w 1 4 b 1 0 28 19 25,00
2 6 Λουντάκας Μιχαήλ  Δημοτικό Παστίδας Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 13 b 1 3 w ½ 7 b 1 1 w ½ 4 b 1 10 w 1 8 b 1 6 0 27½ 19½ 21,50
3 1 Γρίβας Μιχαήλ  3ο Ιαλυσού Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 1 2 b ½ 5 w 1 10 b 1 1 w 0 11 b 1 9 w 1 0 29½ 20 20,00
4 11 Παπαδόπουλος Πέτρος Εφραίμ  Δημοτικό Παστίδας Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 b 0 14 w 1 12 w 1 6 b 1 2 w 0 7 b 1 1 w 0 4 0 27 19 11,50
5 4 Καλογήρου Χρύσανθος Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 b ½ 11 w 1 3 b 0 8 w 0 14 b 1 9 w ½ 10 b 1 4 0 23 16 10,75
6 9 Οικονόμου  Παναγιώτης (Ιωάννη)  2ο Δημοτικό Αφάντου Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 b 0 13 w 1 16 b 1 4 w 0 8 b 0 14 w 1 15 w 1 4 0 20½ 13½ 7,50
7 12 Παπαντωνίου Σωτήρης  Ροδίων Παιδεία Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 w ½ 8 b 1 2 w 0 9 w 0 12 b 1 4 w 0 11 b 1 1 26 17½ 11,00
8 15 Συμιακός Σταύρος Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 14 b 1 7 w 0 9 b ½ 5 b 1 6 w 1 1 b 0 2 w 0 0 28½ 20½ 11,00
9 3 Ευθυμίου Αγάπη  2ο Δημοτικό Ρόδου (1ο κορίτσι) Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 w 1 1 b 0 8 w ½ 7 b 1 11 w 0 5 b ½ 3 b 0 3 0 30 20½ 11,25
10 2 Διακίδης Τζώρτζης Μιχαήλ Φιλήμων  Κολλέγιο Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 15 b 1 16 w 1 1 b 0 3 w 0 13 b 1 2 b 0 5 w 0 3 0 28 20 6,00
11 5 Κεφαλάς Χρήστος  1ο Πειραματικό Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 w 0 5 b 0 15 w 1 12 b 1 9 b 1 3 w 0 7 w 0 3 0 26½ 18½ 7,00
12 8 Νικολής Πρόδρομος  Κολλέγιο Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 16 b 0 15 w 1 4 b 0 11 w 0 7 w 0 1 13 b 1 3 0 18 12½ 5,50
13 14 Ρούσος Θεμιστοκλής Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 w 0 6 b 0 14 b 1 16 + 10 w 0 15 b 0 12 w 0 2 1 21 13½ 3,00
14 7 Μανωλάς Δημήτριος  3ο Δημοτικό Αφάντου Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 w 0 4 b 0 13 w 0 15 b 1 5 w 0 6 b 0 1 2 1 19½ 14½ 3,00
15 10 Πάττα Μαγδαληνή  Δημοτικό Κρεμαστής (2ο κορίτσι) Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 10 w 0 12 b 0 11 b 0 14 w 0 1 13 w 1 6 b 0 2 1 16½ 11½ 3,00
16 16 Τζιούρας Γεώργιος  6ο Δημοτικό Ρόδου Ε΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 w 1 10 b 0 6 w 0 13 1 0 20½ 14½ 2,50
                                                           
ΣΤ΄ Δημοτικού_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
1 12 Πουλάκης Στεφανίδης Στέφανος ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 11 w 1 4 b 1 2 w 1 3 b 1 6 w 1     5 0 14 9 14,00
2 10 Παπαδόπουλος Παντελής  Δημοτικό Παστίδας ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 5 w 1 7 w 1 1 b 0 6 b 1 9 b 1     4 0 13½ 7 8,50
3 11 Παρασκευόπουλος Σάββας ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 12 b 1 8 w 1 10 b 1 1 w 0 4 b 1     4 0 12½ 7 7,50
4 7 Οικονόμου Παναγιώτης του Κυριάκου ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 10 b 1 1 w 0 12 b 1 5 b 1 3 w 0     3 1 14½ 9 5,50
5 4 Μάτσης Κωνσταντίνος   2ο Δημοτικό ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 2 b 0 9 w 1 8 b 1 4 w 0 7 b 1     3 0 12½ 7 5,50
6 2 Καράμπης Αλέξανδρος  1ο Δημοτικό Ιαλυσού ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 8 b 0 12 w 1 7 b 1 2 w 0 1 b 0     2 0 13½ 8 2,50
7 3 Λαουδίκος Τσαμπίκος  Δημοτιό Αφάντου ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 9 w 1 2 b 0 6 w 0 8 b 1 5 w 0     2 0 12½ 7 3,50
8 8 Παπαγιάννης Γεώργιος ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 6 w 1 3 b 0 5 w 0 7 w 0 11 b 1     2 0 12 7 3,00
9 9 Παπαδημητρίου Μάριος ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 7 b 0 5 b 0 11 w 1 10 + 2 w 0     2 0 11½ 2,50
10 1 Θώμογλου Αναστάσιος  12ο Δημοτικό ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 4 w 0 11 b 1 3 w 0 9     1 0 12½ 1,00
11 6 Νικολής Αντώνης ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1 b 0 10 w 0 9 b 0 12 w 1 8 w 0     1 0 11 0,50
12 5 Μυριαλάκης Χρήστος  1ο Δημοτικό Αφάντου ΣΤ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 3 w 0 6 b 0 4 w 0 11 b 0 1     1 0 10 6 0,50
                                                           
Γυμνάσια-Λύκεια_Ατομικό Σχολικό Ρόδου 2017                                                      
                                                           
Final ranking                                                      
                                                           
Rank SNo. Name Gr 1.Rd. 2.Rd. 3.Rd. 4.Rd. 5.Rd. 6.Rd. 7.Rd. Pts Res. BH. BH. SB
Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ                                                      
4 3 Καλπακίδης Ντάνιελ (ΑΓ) Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2 w 0 14 b 1 12 w 1 7 b 1 1 b 1 6 w 1 3 b 0 5 0 28½ 21 17,50
5 9 Νικήτας Ιάσονας (ΑΓ) Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 6 b 0 15 w 1 13 b 1 8 w 1 2 b 0 1 w 0 11 b 1 4 0 27½ 19 12,00
12 8 Νάνεβ Νίκολας (ΑΓ)  1ο Γυμνάσιο Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 15 b 1 6 w 0 4 b 0 11 w 0 14 b 1 16 w 1 1 b 0 3 0 22½ 16 5,00
Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ                                                      
1 12 Ρούσος Σταμάτιος (ΒΓ)  1ο Γυμνάσιο Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 10 w 1 9 b 1 7 w 1 2 b 1 4 w 0 5 b 1 12 w 1 6 1 27½ 18½ 22,50
2 11 Πουλάκης Στεφανίδης Γεράσιμος (ΒΓ)  Ροδίων Παιδεία Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 4 b 1 13 w 1 6 b 1 1 w 0 5 w 1 8 b 1 10 w 1 6 0 27½ 19 21,50
8 7 Μανωλίτσης Φίλιππος (ΒΓ) Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 11 w 1 7 b 0 10 w 1 5 b 0 9 w 1 2 w 0 6 b ½ 0 26 17 10,75
11 15 Τσιγάρος Ιωάννης (ΒΓ)  Ροδίων Παιδεία Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 8 b 0 3 w 1 9 w 0 12 b 1 10 w 0 7 b 1 5 w 0 3 0 25 17 11,50
13 5 Κασλήογλου Σερχάν (ΒΓ)  4ο Γυμνάσιο Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 14 w 1 2 b 0 5 w 0 15 + 3 b 0 10 b 0 16 w 1 3 0 22½ 16 4,50
14 13 Σμυρνής Ηλίας (ΒΓ)  Γυμνάσιο Ιαλυσού Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 13 b 0 4 w 0 15 b 0 16 b 1 12 w 0 1 7 w 0 2 0 19 13½ 2,00
Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ                                                      
3 10 Παγώνης Δημήτρης (ΓΓ)  6ο Γυμνάσιο Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 7 w 0 11 b 0 16 w 1 10 b 1 13 w 1 9 b 1 4 w 1 5 1 20½ 15 14,00
6 1 Βιτζηλαίου Φαίδρα (ΓΓ)  4ο Γυμνάσιο (1ο κορίτσι) Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 5 w 1 12 b 1 2 w 0 9 b ½ 7 w ½ 4 b 0 8 w ½ 0 28 19 12,00
15 16 Χότζα Ντάνιελ (ΓΓ) Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 12 w 0 5 b 0 14 w 1 13 1 0 19½ 14 1,50
16 14 Συμιτζής Γεώργιος (ΓΓ)  Γυμνάσιο Ιαλυσού Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 9 w 0 10 b 0 3 b 0 14 w 0 1 12 b 0 13 b 0 1 0 19 13 0,50
ΛΥΚΕΙΟ                                                      
7 2 Ζαχαριά Αικατερίνη (Λ)  Βενετόκλειο (1ο κορίτσι) ΛΥΚΕΙΟ 3 b 1 8 w 1 1 b 0 4 w 0 6 b ½ 11 w 0 14 b 1 0 27½ 20 11,75
9 6 Κολαϊνή Παντελίνα (Λ) (2ο κορίτσι) ΛΥΚΕΙΟ 16 b 1 1 w 0 11 b 1 6 w ½ 8 b 0 3 w 0 1 0 24 17½ 8,25
10 4 Καπουράνης Βασίλειος (Λ)  Καζούλλειο (2ο Λύκειο) ΛΥΚΕΙΟ 1 b 0 16 w 1 8 b 0 3 w 0 11 b 1 13 w 1 2 b 0 3 0 26½ 20 6,00

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.