ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
%cf%84%ce%b5-%ce%b5%ce%bf%ce%ba

Οι κληρώσεις των τοπικών πρωταθλημάτων μπάσκετ Δωδεκανήσου

Η κλήρωση της Α’ Κατηγορίας   

Σήμερα το μεσημέρι πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου η κλήρωση του ανδρικού πρωταθλήματος μπάσκετ για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Δήλωσαν συμμετοχή 12 ομάδες, που χωρίστηκαν σε όμιλο Ρόδου και βορείου συγκροτήματος, ενώ το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στις 15 Οκτωβρίου.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ήλιος Ιαλυσού- Ελπίδα Πεταλούδων
Α.Ο. Σύμης- Γ.Σ. Διαγόρας
Καλλιθέα- Ροδίων Άθλησις
Ρεπό έχει ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Ελπίδα Πεταλούδων- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Γ.Σ. Διαγόρας- Ήλιος Ιαλυσού
Ροδίων Άθλησις- Α.Ο. Σύμης
Ρεπό έχει η Καλλιθέα

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας
Ήλιος Ιαλυσού- Ροδίων Άθλησις
Α.Ο. Σύμης- Καλλιθέα
Ρεπό έχει η Ελπίδα Πεταλούδων

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η

Ροδίων Άθλησις- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Καλλιθέα- Ήλιος Ιαλυσού
Γ.Σ. Διαγόρας- Ελπίδα Πεταλούδων
Ρεπό έχει ο Α.Ο. Σύμης

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Καλλιθέα
Ήλιος Ιαλυσού- Α.Ο. Σύμης
Ελπίδα Πεταλούδων- Ροδίων Άθλησις
Ρεπό έχει ο Γ.Σ. Διαγόρας

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

Α.Ο. Σύμης- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Καλλιθέα- Ελπίδα Πεταλούδων
Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας
Ρεπό έχει ο Ήλιος Ιαλυσού

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ήλιος Ιαλυσού
Ελπίδα Πεταλούδων- Α.Ο. Σύμης
Γ.Σ. Διαγόρας- Καλλιθέα
Ρεπό έχει το Ροδίων Άθλησις

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Φοίβος Κω- Α.Ε. Δικαίου
Αίολος Κεφάλου- Ηρακλής 2000
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω
Ρεπό έχει ο Αίολος Κεφάλου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000
Φοίβος Κω- Αίολος Κεφάλου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Δικαίου

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Αίολος Κεφάλου- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει ο Φοίβος Κω

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ε.Α. Καλύμνου- Φοίβος Κω
Α.Ε. Δικαίου- Αίολος Κεφάλου
Ρεπό έχει ο Ηρακλής 2000

 

Η κλήρωση των γυναικών

Συνολικά έξι ομάδες δήλωσαν συμμετοχή στο γυναικείο πρωτάθλημα της Δωδεκανήσου, στο οποίο θα γίνει τροποποίηση στην προκήρυξη, αφού θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους. Στη διοργάνωση δήλωσαν συμμετοχή ο Ανταγόρας Κω και η Ακαδημία Καλύμνου και καθαρά για οικονομικούς λόγους, οι ομάδες χωρίστηκαν σε δύο ομίλους με βάση τα βάση τα γεωγραφικά κριτήρια. Μετά το τέλος της κανονικής περιόδου θα διεξαχθεί φάιναλ-φορ.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

Γ.Σ. Διαγόρας- Α.Σ.Κ. Ιβίσκος
Ρεπό έχει ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

Α.Σ.Κ. Ιβίσκος- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Ρεπό έχει ο Γ.Σ. Διαγόρας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας
Ρεπό έχει ο Α.Σ.Κ. Ιβίσκος

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

Ανταγόρας Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω
Ρεπό έχει ο Ανταγόρας Κω

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Ιπποκράτης Κω- Ανταγόρας Κω
Ρεπό έχει η Ακαδημία Καλύμνου

 

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Με τη συμμετοχή 12 ομάδων (έξι ανά όμιλο) θα διεξαχθεί το εφηβικό πρωτάθλημα, στο οποίο κάθε σωματείο δικαιούται να χρησιμοποιεί μόνο σε τοπικό επίπεδο ακόμη και 8 νεότερους αθλητές, όπως αποφάσισε σήμερα η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου.
ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Σ. Διαγόρας- Καλλιθέα
Ροδίων Άθλησις- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Κολοσσός Ρόδου- Ελπίδα Πεταλούδων

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας
Ελπίδα Πεταλούδων- Ροδίων Άθλησις
Καλλιθέα- Κολοσσός Ρόδου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Γ.Σ. Διαγόρας- Ελπίδα Πεταλούδων
Ροδίων Άθλησις- Κολοσσός Ρόδου
Καλλιθέα- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας
Ροδίων Άθλησις- Καλλιθέα
Ελπίδα Πεταλούδων- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Γ.Σ. Διαγόρας- Ροδίων Άθλησις
Καλλιθέα- Ελπίδα Πεταλούδων
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Πανιώνιος Λέρου- Ηρακλής 2000
Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου
Ιπποκράτης Κω- Α.Ε. Δικαίου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Ακαδημία Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου
Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Ιπποκράτης Κω

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Πανιώνιος Λέρου- Α.Ε. Δικαίου
Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω
Ηρακλής 2000- Ακαδημία Καλύμνου

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Ιπποκράτης Κω- Πανιώνιος Λέρου
Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000
Α.Ε. Δικαίου- Ακαδημία Καλύμνου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Πανιώνιος Λέρου- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Α.Ε. Δικαίου
Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω

 

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Σε δύο ομίλους και με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων θα διεξαχθεί φέτος το πρωτάθλημα των νεανίδων. Στον όμιλο νήσων θα πάρουν μέρος για πρώτη φορά ο Ξάνθος Πάτμου και ο Ανταγόρας.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου
Ρεπό έχει ο Γ.Σ. Διαγόρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας
Ρεπό έχει ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Ρεπό έχει ο Κολοσσός Ρόδου

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Ιπποκράτης Κω- Ανταγόρας Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Δικαίου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Ανταγόρας Κω- Α.Ε. Δικαίου
Ξάνθος Πάτμου- Ιπποκράτης Κω
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Α.Ε. Δικαίου- Ξάνθος Πάτμου
Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Ξάνθος Πάτμου- Ανταγόρας Κω
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Α.Ε. Δικαίου- Ιπποκράτης Κω
Ανταγόρας Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Ξάνθος Πάτμου

 

ΠΑΙΔΩΝ

Με 11 ομάδες και σε δύο ομίλους θα διεξαχθεί το νέο παιδικό πρωτάθλημα, η κλήρωση του οποίου έγινε σήμερα στα γραφεία της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου. Αναλυτικά η κλήρωση και στους δύο ομίλους

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας
Ροδίων Άθλησις- Καλλιθέα
Κολοσσός Ρόδου- Α.Ο. Σύμης

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Καλλιθέα- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Α.Ο. Σύμης- Ροδίων Άθλησις
Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Ο. Σύμης
Ροδίων Άθλησις- Κολοσσός Ρόδου
Γ.Σ. Διαγόρας- Καλλιθέα

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Ροδίων Άθλησις- Γ.Σ. Διαγόρας
Α.Ο. Σύμης- Καλλιθέα

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ροδίων Άθλησις
Γ.Σ. Διαγόρας- Α.Ο. Σύμης
Καλλιθέα- Κολοσσός Ρόδου

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Καλυμνιακός- Ιπποκράτης Κω
Α.Ε. Δικαίου- Ακαδημία Καλύμνου
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ακαδημία Καλύμνου- Καλυμνιακός
Ρεπό έχει η Α.Ε. Δικαίου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου
Καλυμνιακός- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου
Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω
Ρεπό έχει ο Καλυμνιακός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ε.Α. Καλύμνου- Καλυμνιακός
Ιπποκράτης Κω- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει η Ακαδημία Καλύμνου

 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Με 10 ομάδες (4 στον όμιλο Ρόδου και 6 στο βόρειο συγκρότημα) θα διεξαχθεί το νέο πρωτάθλημα κορασίδων της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου
Πήγασος Κρεμαστής- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Γ.Σ. Διαγόρας
Κολοσσός Ρόδου- Πήγασος Κρεμαστής

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Σ. Διαγόρας- Πήγασος Κρεμαστής
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Κολοσσός Ρόδου

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Ηρακλής 2000- Ε.Α. Καλύμνου
Ανταγόρας Κω- Α.Ε. Δικαίου
Ιπποκράτης Κω- Ξάνθος Πάτμου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Α.Ε. Δικαίου- Ηρακλής 2000
Ξάνθος Πάτμου- Ανταγόρας Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ηρακλής 2000- Ξάνθος Πάτμου
Ανταγόρας Κω- Ιπποκράτης Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Ιπποκράτης Κω- Ηρακλής 2000
Ανταγόρας Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ξάνθος Πάτμου- Α.Ε. Δικαίου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ηρακλής 2000- Ανταγόρας Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ξάνθος Πάτμου
Α.Ε. Δικαίου- Ιπποκράτης Κω

 

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Στα γραφεία της Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου έγινε σήμερα η κλήρωση του πρωταθλήματος των παμπαίδων, όπου ο Κολοσσός και ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος δήλωσαν συμμετοχή με δύο τμήματα.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Β’
Κολοσσός Ρόδου Β’- Ελπίδα Πεταλούδων
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Α’- Γ.Σ. Διαγόρας

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Ελπίδα Πεταλούδων- Κολοσσός Ρόδου Α’
Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου Β’
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Β’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Α’

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Γ.Σ. Διαγόρας
Κολοσσός Ρόδου Β’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Β’- Ελπίδα Πεταλούδων

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Α’- Κολοσσός Ρόδου Α’
Κολοσσός Ρόδου Β’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Β’
Γ.Σ. Διαγόρας- Ελπίδα Πεταλούδων

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Κολοσσός Ρόδου Β’
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Β’- Γ.Σ. Διαγόρας
Ελπίδα Πεταλούδων- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος Α’

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Πανιώνιος Λέρου- Καλυμνιακός
Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ακαδημία Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Καλυμνιακός- Ιπποκράτης Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου
Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω
Ρεπό έχει η Ακαδημία Καλύμνου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Πανιώνιος Λέρου- Α.Ε. Δικαίου
Φοίβος Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Καλυμνιακός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η

Α.Ε. Δικαίου- Ιπποκράτης Κω
Ακαδημία Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου
Ε.Α. Καλύμνου- Καλυμνιακός
Ρεπό έχει ο Φοίβος Κω

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Ιπποκράτης Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Πανιώνιος Λέρου- Φοίβος Κω
Καλυμνιακός- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

Φοίβος Κω- Ιπποκράτης Κω
Ακαδημία Καλύμνου- Καλυμνιακός
Α.Ε. Δικαίου- Ε.Α. Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Πανιώνιος Λέρου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Ιπποκράτης Κω- Πανιώνιος Λέρου
Καλυμνιακός- Φοίβος Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ακαδημία Καλύμνου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Δικαίου

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Με 11 ομάδες εκ των οποίων οι επτά στο βόρειο συγκρότημα της Δωδεκανήσου, θα διεξαχθεί φέτος το πρωτάθλημα των παγκορασίδων.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4η

Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Πήγασος Κρεμαστής- Κολοσσός Ρόδου

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5η

Κολοσσός Ρόδου- Γ.Σ. Διαγόρας
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Πήγασος Κρεμαστής

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Γ.Σ. Διαγόρας- Πήγασος Κρεμαστής
Κολοσσός Ρόδου- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ακαδημία Καλύμνου- Ιπποκράτης Κω
Α.Ε. Δικαίου- Καλυμνιακός
Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Ανταγόρας Κω

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Ιπποκράτης Κω- Ανταγόρας Κω
Καλυμνιακός- Ακαδημία Καλύμνου
Ε.Α. Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Ρεπό έχει ο Φοίβος Κω

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ανταγόρας Κω- Καλυμνιακός
Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου
Α.Ε. Δικαίου- Φοίβος Κω
Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η

Ε.Α. Καλύμνου- Ανταγόρα Κω
Φοίβος Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Καλυμνιακός- Ιπποκράτης Κω
Ρεπό έχει η Α.Ε. Δικαίου

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Ανταγόρας Κω- Φοίβος Κω
Ακαδημία Καλύμνου- Α.Ε. Δικαίου
Ιπποκράτης Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ρεπό έχει ο Καλυμνιακός

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

Α.Ε. Δικαίου- Ανταγόρας Κω
Φοίβος Κω- Ιπποκράτης Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Καλυμνιακός
Ρεπό έχει η Ακαδημία Καλύμνου

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Ανταγόρας Κω- Ακαδημία Καλύμνου
Ιπποκράτης Κω- Α.Ε. Δικαίου
Καλυμνιακός- Φοίβος Κω
Ρεπό έχει η Ε.Α. Καλύμνου

 

ΜΙΝΙ

Για πρώτη φορά η Τ.Ε. Ε.Ο.Κ. Δωδεκανήσου διοργανώνει πρωτάθλημα μίνι, το οποίο θα ξεκινήσει τελικά στις αρχές Νοεμβρίου μετά από αίτημα αρκετών ομάδων. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σ.Δ.Κ.Δ. με απόφαση του, ενημερώνει τα σωματεία ότι οι διαιτητές θα «σφυρίζουν» δωρεάν στα παιχνίδια του πρωταθλήματος μίνι, ενώ δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2004 και νεότερα.

ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Κολοσσός Ρόδου Β’
Α.Ο. Σταματίου- Ελπίδα Πεταλούδων
Γ.Σ. Διαγόρας- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Ελπίδα Πεταλούδων- Κολοσσός Ρόδου Α’
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Α.Ο. Σταματίου
Κολοσσός Ρόδου Β’- Γ.Σ. Διαγόρας

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Α.Ο. Σταματίου- Γ.Σ. Διαγόρας
Κολοσσός Ρόδου Β’- Ελπίδα Πεταλούδων

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Γ.Σ. Διαγόρας- Κολοσσός Ρόδου Α’
Α.Ο. Σταματίου- Κολοσσός Ρόδου Β’
Γ.Α.Σ. Ιάλυσος- Ελπίδα Πεταλούδων

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Κολοσσός Ρόδου Α’- Α.Ο. Σταματίου
Κολοσσός Ρόδου Β’- Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
Ελπίδα Πεταλούδων- Γ.Σ. Διαγόρας

ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΣΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 6η

Ακαδημία Καλύμνου- Ε.Α. Καλύμνου
Φοίβος Κω- Καλυμνιακός
Πανιώνιος Λέρου- Ηρακλής 2000

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7η

Καλυμνιακός- Ακαδημία Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Φοίβος Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Πανιώνιος Λέρου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 8η

Ακαδημία Καλύμνου- Ηρακλής 2000
Φοίβος Κω- Πανιώνιος Λέρου
Ε.Α. Καλύμνου- Καλυμνιακός

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9η

Πανιώνιος Λέρου- Ακαδημία Καλύμνου
Φοίβος Κω- Ε.Α. Καλύμνου
Ηρακλής 2000- Καλυμνιακός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Ακαδημία Καλύμνου- Φοίβος Κω
Ε.Α. Καλύμνου- Ηρακλής 2000
Καλυμνιακός- Πανιώνιος Λέρου

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.