ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
2016 ΒΙΚΕΛΕΙΑ

Ναυτικός Όμιλος Ρόδου: Με 17 αθλητές/τριες έλαβε μέρος στη 8η Διασυλλογική Ημερίδα Κολύμβησης με την Επωνυμία ”Βικέλεια 2016”

         ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΡΟΔΟΥ

 

Με 17 αθλητές/τριες  έλαβε μέρος στη 8η Διασυλλογική Ημερίδα Κολύμβησης με την Επωνυμία ”Βικέλεια 2016” που διεξήχθη στη Σύρο και διοργάνωσε ο Ναυτικός όμιλος Σύρου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου.

Την αποστολή του Ν.Ο.Ρ  συνόδευσαν οι  προπονητές   Λάππας  Αποστόλης και  Μπόνη Αγάθη  και η Γραμματέας του ΝΟΡ  Χίου Ξένια.

Επίσης αρκετοί γονείς συνόδευσαν τα παιδιά τους για να τα καμαρώσουν αλλά και να τα εμψυχώσουν στην πρώτη τους συμμετοχή σε αγώνες κολύμβησης.

Τα αποτέλεσμα ξεπέρασαν κάθε προσδοκία και οι μικροί αθλητές γύρισαν υπερήφανοι για το επίτευγμά τους και  ενθουσίασαν τους  γονείς τους,  τους προπονητές τους, τη Διοίκηση του Ναυτικού Ομίλου αλλά και τους γονείς όλων των παιδιών των καλοκαιρινών τμημάτων  εκμάθησης ναυταθλημάτων για τη πολύ καλή δουλειά που γίνεται.

Είκοσι πέντε  (25) μετάλλια, εννέα (9) χρυσά, έντεκα  (11) αργυρά και πέντε  (5) χάλκινα πήραν συνολικά οι μικροί αθλητές μας.

bikeleia

Αναλυτικά :

 

 

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

 

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

 

1η  ΘΈΣΗ       ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ

169469            ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                       2005    ΝΟΡ         

174144            ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                       2004    ΝΟΡ     

169462            ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                       2004    ΝΟΡ   

165691            ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ           2004    ΝΟΡ        

 

4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

 

2η ΘΕΣΗ         ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΟΔΟΥ                           

174160       ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                    2001 ΝΟΡ        ΠΑΙΔ

158137       ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                       2002 ΝΟΡ        ΠΠ-Α

169463       ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                      1999 ΝΟΡ        ΕΦΗΒ

158139       ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                            2000 ΝΟΡ        ΠΑΙΔ

 

 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

Κ/ξη             Ονοματεπώνυμο                                      Ε.Γ.                    Επίδοση

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

4    ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ   ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ                       2007                       00:51.74

5    ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΝΔΡΕΑΣ             2007                       00:52.80

12  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        2007                       01:19.27

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (50)

1  ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                               2006                       00:46.93

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

4  ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ-ΑΝΔΡΕΑ            2007                        00:51.90

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

2  ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                                              2006                         00:49.93

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

1 ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                              2002                          00:41.22

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

2  ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                                           2005                           01:01.94

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

4  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                2005                            00:42.84

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

3  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                             2004                              00:34.76

5  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                 2004                              00:40.26

7  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                             2004                             00:44.25

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

3 ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                                        2005                             00:48.46

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

1  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΝΔΡΕΑΣ             2007                        00:56.49

2  ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ                                     2007                        01:09.68

4 ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ         2007                        01:38.31

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ

3 ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ-ΑΝΔΡΕΑ            2007                        01:07.16

 

50m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΕΦΗΒΩΝ

1  ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                     1999                        00:43.33

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

4  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                               2005                        01:59.49

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

2  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                2004                     01:53.88

4  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    2004                     02:03.30

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

3  ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ                                          2005                      02:14.88

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

1  ΡΟΜΑΝΙΟΛΗ ΤΖΟΥΛΙΑ                                                2002                    01:34.12  ΕΣ

 

100m ΠΡΟΣΘΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

4 ΧΡΙΣΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                               2006                     02:35.02

 

50m EΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

3  ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                 2000                     00:29.90

5  ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                         2001                    00:33.60

6  ΤΟΝΕΒ ΙΟΡΔΑΝΗΣ                                               2000              00:35.88 ΕΣ

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΙΔΩΝ

4   ΧΑΤΖΗΣΤΡΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ                                2000                       01:11.35

7   ΠΙΣΣΑΚΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ                                         2001                       01:22.17

8   ΤΟΝΕΒ ΙΟΡΔΑΝΗΣ                                               2000                 01:24.24 ΕΣ

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

6  ΠΕΡΓΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                  2005                         01:52.71

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

4  ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                                     01:25.95

6  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                   2004                         01:51.83

 

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α

2  ΜΙΣΣΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                                           2002                            01:24.16

 

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ – ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α

ΡΟΜΑΝΙΟΛΗ ΤΖΟΥΛΙΑ                                        2002                     01:15.05 ΕΣ

 

50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ – ΕΦΗΒΩΝ

2  ΜΙΣΣΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                     1999                         00:35.11

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

4  ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                2004                         01:00.07

5  ΖΟΥΡΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    2004                         01:01.51

 

50m ΥΠΤΙΟ – ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

2  ΓΚΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                                             2006                             01:01.38

 

 

Το Δ.Σ του ΝΟΡ ευχαριστεί θερμά όλους όσους  συνόδευσαν την ομάδα, το Ν.Ο. Σύρου αλλά και τον υπεύθυνο της διοργάνωσης κ. Γρυπάρη Δημήτριο, για τις διευκολύνσεις που μας παρείχαν.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην BLUE STAR FERRIES που για μια ακόμα φορά με τις μειωμένες τιμές που μας παρέχει βοήθησε να πραγματοποιηθεί η αποστολή αυτή.

 

                        Για το Δ.Σ. του Ν.Ο. Ρόδου

 

 Ο Πρόεδρος

 

Δημήτρης Χριστοδούλου

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.