ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
20160903_bv_Aplos_01

Μίχου / Σφυρίου και Αυγουστής / Τυροβούζης οι νικητές στο τουρνουά “απλώς μπιτς βόλεϊ”

 

Η Ειρήνη Σφυρίου με τη Φαίη Μίχου στις γυναίκες και ο Ιορδάνης Αυγουστής με τον Νίκο Τυροβούζη στους άνδρες ήταν οι ομάδες που κατέκτησαν τα χρυσά μετάλλια στο τουρνουά “απλώς Μπιτς Βόλεϊ” που διοργάνωσε η Τελχινίδα το Σαββατοκύριακο 3 & 4 Σεπτεμβρίου.

Στις γυναίκες, σε μια επανάληψη του φετινού τελικού του Πανδωδεκανησιακού πρωταθλήματος, η Φαίη Μίχου και η Ειρήνη Σφυρίου νίκησαν  στο τάι μπρέικ τις Νικολέτα Αμορανίτη και Φαμπιόλα Τερζίου ενώ στους άνδρες η ομάδα των Νίκου Τυροβούζη  και Ιορδάνη Αυγουστή επικράτησαν στον τελικό με 2-0 σετ των Γιώργου Γκιζέτη και Στάθη Μαθιουδάκη.

Το τουρνουά είχε την ονομασία του κεντρικού χορηγού της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της Τελχινίδας τη ροδίτικη εταιρεία ΛΙΜΠΕΡ Α.Ε.Β.Ε. με τα γαλακτοκομικά προϊόντα ‘Απλώς και είχε τη στήριξη  της ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου, του ΔΟΠΑΡ, του Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών και Διασωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού Ρόδου και των επιχειρήσεων ΒΑΠ – ΚΟΥΓΙΟΣ Π ΑΒΕΕ και  Gio M Mihalakis.

Στις ομάδες των τελικών απονεμήθηκαν μετάλλια ενώ η Τελχινίδα τίμησε με πλακέτες τη Φαμπιόλα Τερζίου και τη Νικολέτα Αμορανίτη για την 5η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Νεανίδων (Κ19).

 

Αποτελέσματα και τελικές κατατάξεις:

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Αποτελέσματα

α΄ γύρος

Σουράρι / Τερζίου Α. – Αθανασίου / Kordkova 0-2 (10-21, 12-21)

Μίχου / Σφυρίου – Ιωαννίδη / Μανωλάκη 2-0 (21-10, 21-09)

Αντωνά / Αμερικάνου – Γκίκα /Κουφομανώλη 1-2 (9-21, 22-20, 7-15)

β΄ γύρος (οι νικήτριες προκρίνονται στον ημιτελικό)

Αμορανίτη / Τερζίου Φ – Αθανασίου / Kordkova 2-0 (21-13, 21-14)

Μίχου / Σφυρίου – Γκίκα /Κουφομανώλη 2-0 (21-15, 21-14)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση)

Ιωαννίδη / Μανωλάκη – Αντωνά / Αμερικάνου 2-0 (21-18, 21-09)

Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση και οι νικήτριες προκρίνονται στο ημιτελικό)

Γκίκα / Κουφομανώλη – Σουσάρη / Τερζίου 2-1 (21-19, 19-21, 15-07)

Ιωαννίδη / Μανωλάκη – Αθανασίου / Kordkova 2 – 0 (21-19, 22-20)

Ημιτελικοί (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 3η θέση)

Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ – Γκίκα / Κουφομανώλη 2-0 (21-6, 21-13)

Μίχου / Σφυρίου – Ιωαννίδη / Μανωλάκη 2-0 (21-11, 21-12)

Τελικός

Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ –  Μίχου / Σφυρίου 1-2 (21-14,16-21,7-15)

 

Τελική Κατάταξη

1η            Φαίη Μίχου / Ειρήνη Σφυρίου

2η             Νικολέτα Αμορανίτη / Φαμπιόλα Τερζίου

3η             Αναστασία Ιωαννλιδη / Εύη Μανωλάκη

3η            Ανθή Γκίκα / Ραφαηλία Κουφομανώλη

5η            Ιωάννα Αθανασίου / Angelin Kordkova

Πάολα Σουσάρη – Αριέτα Τερζίου

7η            Εύη Αντωνά – Ματίνα Αμερικάνου

 

ΑΝΔΡΕΣ

Αποτελέσματα

1ος γύρος

Λούσι / Χαριστής – Αράπης / Φλουρίδης 2-0 (21-13, 21-10)

Γκιζέτης / Μαθιουδάκης – Γεράκης / Μανώλης 2-1 (21-14,17-21,15-08)

2ος  γύρος

Αυγουστής / Τυροβούζης – Αράπης / Φλουρίδης 2-0 (21-09, 21-09)

Γκιζέτης / Μαθιουδάκης – Λούσι / Χαριστής 0-2 (20-22,17-22)

3ος  γύρος

Γεράκης / Μανώλης – Αράπης Φλουρίδης 2-0αα

Αυγουστής / Τυροβούζης – Λούσι / Χαριστής 2-1 (21-15,18-21,15-06)

4ος  γύρος

Γεράκης / Μανώλης – Λούσι / Χαριστής 2-0αα

Αυγουστής / Τυροβούζης – Γκιζέτης / Μαθιουδάκης 1-2 (21-18,19-21,12-15)

5ος γύρος

Αυγουστής / Τυροβούζης – Γεράκης / Μανώλης 2-0 (14-21, 15-21)

Γκιζέτης / Μαθιουδάκης – Αράπης Φλουρίδης 2-0αα

Ημιτελικοί (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 3η θέση)

Γκιζέτης / Μαθιουδάκης – Λούσι / Χαριστής 2-0αα

Αυγουστής / Τυροβούζης – Γεράκης / Μανώλης 2-0 (21-18,21-11)

Τελικός

Γκιζέτης / Μαθιουδάκης – Αυγουστής / Τυροβούζης 0-2 (19-21,13-21)

 

 

Τελική Κατάταξη

1η            Ιορδάνης Αυγουστής / Νίκος Τυροβούζης

2η            Γιώργος Γκιζέτης / Στάθης Μαθιουδάκης

3η             Νεκτάριος Γεράκης / Δημήτρης Μανώλης

3η            Αιμιλιάνο Λούσι / Στέλιος Χαριστής

5η            Φραντζής Αράπης / Δημήτρης Φλουρίδης

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.