ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
13248584_1006799359373469_8794038637083761141_o

Mε απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το τοπικό πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου της Δωδεκανήσου

    Mε απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο το τοπικό πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου της Δωδεκανήσου. Τόσο την πρώτη μέρα, στο ατομικό χρονόμετρο,

όσο και τη δεύτερη, στον αγώνα αντοχής, όλα κύλησαν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Στο αγώνα αντοχής μάλιστα,  αθλητές και  διοργανωτές κέρδισαν τη βροχή, αφήνοντας πίσω το μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας, που για τους αθλητές ήταν, η ολισθηρότητα του οδοστρώματος και η δύσκολη πολλές φορές ορατότητα, ενώ για τους διοργανωτές ήταν

η ασφάλεια όλων.

Η Τοπική Επιτροπή ΕΟΠ Δωδεκανήσου είχε φροντίσει να παρέχει ασφάλεια στους συμμετέχοντες, κάτι που επέτρεψε στους καλύτερους να ανέβουν στο βάθρο και στους υπόλοιπους να γευθούν την χαρά του τερματισμού και της κατάταξης.

Το φινάλε των τοπικών πρωταθλημάτων της ΤΕΔ για το 2016 έγινε την Κυριακή το μεσημέρι σε εσωτερικό χώρο του υπέροχου ξενοδοχείου « Έλαφος» στον Προφήτη Ηλεία, η φιλοξενία του οποίου ήταν άψογη σε όλα τα επίπεδα. Εκεί βραβεύτηκαν και χειροκροτήθηκαν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές του διημέρου, αθλητές με ήθος και σεμνότητα, που απέδειξαν ότι η ποδηλασία και ο αθλητισμός γενικότερα, προσφέρει όμορφες συγκινήσεις και δημιουργεί ιδιαίτερες ανθρώπινες σχέσεις, απομακρύνοντας ή αποβάλλοντας τα «κακώς κείμενα» που θέλουν να εκμεταλλευτούν τον ευαίσθητο αυτό χώρο της κοινωνίας μας.

Tα αποτελέσματα του διημέρου, είναι τα εξής:

ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ 14/5/2016

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Κατηγορία: Ανδρών- Ν – Ε 

Διαδρομή : Αγιος  Σουλάς –Σορωνή αναστροφή προς Αγ. Σουλά, διασταύρωση Σαλάκου, Αγ. Σουλά (2 φορές  για κατηγορία  Α, 1 στροφή για Μ, Π)

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            48.19.670
  2. ΠΟΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       49.10.950
  3. ΠΑΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           49.32.022
  4. ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 49.39.450
  5. ΤΣΩΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   50.36.440
  6. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 51.01.440
  7. ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 53.22.250
  8. ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ      ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            54.46.55
  9. ΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            55.07.00
  10. ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          55.24.470
  11. ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            56.06.480
  12. ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 56.21.50
  13. ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       56.24.680
  14. ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            57.51.622
  15. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 1.02.33,94
  16. ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΙΛΟΥΑΝΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       1.08.43,66

 

Κατηγορία: Μάστερ

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΒΙΤΖΗΛΑΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          25.54.79
  2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       26.00.45
  3. ΠΕΤΡΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          28.05.00
  4. ΡΕΓΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            29.04.05
  5. ΔΙΑΚΟΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          30.12.16
  6. ΜΑΝΙΚΑΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   30.23.60

7,            ΓΚΟΥΤΗΣ ΚΩΣΤΑΣ             ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          31.25.67

  1. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          32.08.51
  2. ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ          32.25.71
  3. ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   41.52.36                                    

Κατηγορία : Παίδων – Γ—Ν-Κ

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           25.15.57
  2. ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            26.24.50
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 26.51.75
  4. ΜΠΕΝΤΑ ΑΝΝΑ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   27.00.75
  5. ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 27.31.36
  6. ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ ΣΕΡΓΙΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       28.06.84
  7. ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       28.34.43
  8. ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           28.51.94
  9. ΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           29.12.67
  10. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       29.42.49
  11. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 30.35.65
  12. ΚΟΥΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            30.38.70
  13. ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           31.48.00
  14. ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΡΑΦΑΗΛ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       32.41.33
  15. ΛΟΥΤΣΙΟΥ ΕΙΣΟΔΙΑ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            33.31.37
  16. ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       35.20.33

ΑΝΤΟΧΗ   15/5/2016

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΑΝΔΡΩΝ –Ν-Ε

ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Προεκκίνηση Άγαλμα Διαγόρα-Ρόδος, Παραδείσι, Σορωνή, Αγ. Σουλάς, 2 στροφές γύρου Καλαβαρδών, Διμυλιά, Ελεούσα, τερματισμός στον  Προφήτη Ηλία . 

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.51.25
  2. ΤΣΩΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   2.51.51
  3. ΠΟΖΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.51.51
  4. ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.52.39
  5. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 2.52.39
  6. ΠΑΡΙΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           2.53.34
  7. ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.54.49
  8. ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 2.56.20
  9. ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 2.56.20
  10. ΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            3.14.53
  11. ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       D.N.F.
  12. ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          D.N.F.
  13. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ D.N.F.
  14. ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ D.N.F.
  15. ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΙΛΟΥΑΝΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       D.N.F.
  16. ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ    ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            D.N.F.
  17. ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ D.N.F.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΜΑΣΤΕΡ

ΔΙΑΔΡΟΜΗ: Προεκκίνηση Άγαλμα Διαγόρα Ρόδος, Παραδείσι, Σορωνή, Αγ. Σουλάς,

1 στροφή  γύρου Καλαβαρδών, Διμυλιά, Ελεούσα, τερματισμός στον Προφήτη Ηλία . 

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.26.02
  2. ΒΙΤΖΗΛΑΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          2.26.47
  3. ΠΑΡΑΠΟΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          2.34.26
  4. ΡΕΓΚΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.43.57
  5. ΜΑΝΙΚΑΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   2.45.47
  6. ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          D.N.F.
  7. ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          D.N.F.
  8. ΚΡΟΜΜΥΔΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   D.N.F.
  9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            D.N.F.
  10. ΓΡΙΣΠΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          D.N.F.
  11. ΠΕΤΡΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ          D.N.F.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ : ΠΑΙΔΩΝ –Γ-Ν-Κ

ΔΙΑΔΡΟΜΗ :Προεκκίνηση Αγαλμα Διαγόρα Ρόδος, Παραδείσι, Σορωνή, Αγ. Σουλάς, 1 στροφή  γύρου Καλαβαρδών, Διμυλιά, Ελεούσα, τερματισμός στον Προφήτη Ηλία . 

ΣΕΙΡΑ    ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ      ΣΩΜΑΤΕΙΟ          ΧΡΟΝΟΣ

  1. ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ                 2.21.28
  2. ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           2.21.28
  3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α.Σ.Ρ. ΕΛΑΦΟΣ 2.23.31
  4. ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ ΣΕΡΓΙΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.23.50
  5. ΤΡΙΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           2.24.07
  6. ΜΠΕΝΤΑ ΑΝΝΑ Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ   2.24.49
  7. ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.24.51
  8. ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           2.25.07
  9. ΛΑΡΣΕΝ ΑΝΤΖΕΛΟ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.28.51
  10. ΠΑΤΗΝΙΩΤΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.33.53
  11. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.36.49
  12. ΝΙΚΗΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ Π.Σ.Ρ. ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ           2.40.44
  13. ΚΟΥΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.42.55
  14. ΚΟΥΛΟΥΜΠΡΗΣ ΡΑΦΑΗΛ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       2.47.37
  15. ΛΟΥΤΣΙΟΥ ΕΙΣΟΔΙΑ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Π.Ο.Ρ.            2.50.15
  16. ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ Α.Ο. ΑΘΛΟΣ       3.00.46

-Για την συμμετοχή τους στην επιτυχία του αγωνιστικού διημέρου η Τοπική Επιτροπή Ποδηλασίας Δωδεκανήσου ευχαριστεί τους: Ζώη Δρίβα-κριτή , Τροχαία Ρόδου-Αστυνομικό Τμήμα Σαλάκου, Εθελοντές Σαμαρείτες, Εθελοντική ομάδα Ε.Ο.Π.Κ. cbers , κριτές μοτό Βασ. Μπέντα , Θοδωρή Ζαννάκη, Σακελλάρη Δράκο , Τόλη Δουκιανό , Λουκά Αντωνά.

-Τέλος, ευχαριστεί τη Δημοτική Κοινότητα Σορωνής, όπως και τη Διεύθυνση του ξενοδοχείου «Έλαφος» στον Προφήτη Ηλία για την φιλοξενία και τα κύπελλα που αθλοθέτησε τη δεύτερη ημέρα.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.