ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
i germania thelei to eyrobasket toy 2015

Καλό… «ποδαρικό» έκαναν στο 4ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, η Eco Prime, η G8 Security Πειρατικό και τα Μοντέλα

Καλό… «ποδαρικό» έκαναν στο 4ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, η Eco Prime (61-60 το Νιοχώρi), η G8 Security Πειρατικό (69-28 τη Buona Sera) και τα Μοντέλα (69-40 το Καζίνο).

Στο πιο συγκλονιστικό παιχνίδι, που διεξήχθη χθες το βράδυ, η ομάδα του Κώστα Κουρούνη κέρδισε ακριβώς στο φινάλε με λέι-απ του Στάθη Νεραντζάκη. Μάλιστα η Eco Prime έχανε ακόμη και με 39-52 (29’), αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με την προσπάθεια του Νεραντζάκη στην εκπνοή. Στα υπόλοιπα δύο παιχνίδια τα Μοντέλα και η G8 Security Πειρατικό δεν δυσκολεύτηκαν για να πάρουν τις πολύτιμες νίκες. Aξίζει να σημειωθεί ότι ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστική στον α’ όμιλο του τουρνουά.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΜΟΝΤΕΛΑ- ΚΑΖΙΝΟ 69-40

Τα δεκάλεπτα ήταν: 22-10, 34-24(ημ.), 49-38, 69-40

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Καταβαίνης

ΜΟΝΤΕΛΑ (Μαγριπλής): Μαγριπλής 1, Σακκής 2, Μαΐλης 3(1), Ζαγαλάκης 11(1), Σταυριανάκης Χ. 8, Γιαννακίδης, Φώσκολος 4, Σταυριανάκης Γ. 10, Κρασουδάκης 9, Γεωργάς 19, Κουκιάς 2.

ΚΑΖΙΝΟ (Καντιμοίρης): Παπαδομαρκάκης 12, Κουτσουμπάρης Χ., Χατζήπαπας 6(1), Τσαμπατανίδης, Χατζηγιάννης, Στουγιάννος 3, Μαΐλης 4(1), Πλίτσης, Νικόλοβ, Κουτσουμπάρης Φ. 4, Σιδέρης 11(2).

G8 SECURITY ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ– BUONA SERA 69-28

Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-5, 26-12(ημ.), 52-29, 69-28

Διαιτητές: Θεοδοσίου- Μητσού

G8 SECURITY ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ (Μισσού): Τσιτσούλας 11, Φάντης 10(2), Μουκέντι 8(1), Χατζόπουλος 1, Μανωλακιός, Ρήγας 6, Μπάμπος 9(2), Ξυπολιάς 4, Δημητρίου 8, Αντωνίου 10(2), Τσέρκης 2, Μισσού.

BUONA SERA (Παπαδημητρίου): Σμαραγδής 1, Διαμαντάκης 7, Κασιώτης, Σαρλάμης 7(1), Λαζαράκης 2, Βασιλάκης 3(1), Σαρούκος 4,3 Κύρης 2, Ρεΐσης, Μπακίρης 2.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ECO PRIME– ΝΙΟΧΩΡΙ 61-60

Τα δεκάλεπτα ήταν: 18-13, 31-31(ημ.), 42-52, 61-60

Διαιτητές: Φάκαρος- Αρνάς

ECO PRIME (Κουρούνης): Χατζηγεωργίου 2, Αναδιώτης 2, Οικονομίδης 2, Κάκας 4, Πρώτος, Ζάχος 2, Νεραντζάκης 26(3), Ρούσσος, Πουτούρης 4, Κουρούνης 11(3), Στρέμπας 8, Σφυρίου.

ΝΙΟΧΩΡΙ (Μαστοράκης): Βαρβαρής, Κουνάκης, Δημητρίου 16(4), Μήτκας 2, Αϊβαζίδης 2, Μαστοράκης 7, Παππάς 12(2), Κωνσταντινίδης 4, Λαχανάς 8, Γιαννογλούδης 4, Μαυρονικόλας 5.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Οικονομολόγοι- Δικηγόροι     54-32

Air Ball- Άτρωτοι                   49-43

Nike Rx Sports- Αστυνομία   20-0(α.α.)

Eco Prime- Νιοχώρι                61-60

Ρεπό είχε το Πανεπιστήμιο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Οικονομολόγοι 2 1-0 54-32(+22)
2.Nike Rx Sports 2 1-0 20-0(+20)
3.Air Ball 2 1-0 49-43(+6)
4.Eco Prime 2 1-0 61-60(+1)
5.Νιοχώρι 1 0-1 60-61(-1)
6.Άτρωτοι 1 0-1 43-49(-6)
7.Δικηγόροι 1 0-1 32-54(-22)
8.Πανεπιστήμιο
9.Αστυνομία 0-1 0-20(-20)

*Το Πανεπιστήμιο έχει εκτίσει το ρεπό του

*Η Αστυνομία έχει ένα μηδενισμό

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΕΜΠΤΗ(25/06):

Βενετόκλειο (17:00): Δικηγόροι- Air Ball

Βενετόκλειο (19:00): Αστυνομία- Πανεπιστήμιο

Βενετόκλειο (21:00): Άτρωτοι- Nike Rx Sports

Διαγόρα (21:30): Νιοχώρι- Οικονομολόγοι

Ρεπό έχει η Eco Prime

Στις λεπτομέρειες κέρδισε το Τ.Ε.Ε. τους Μπασκετόφιλους, στο παιχνίδι με το οποίο έπεσε χθες το βράδυ η αυλαία της 1ης αγωνιστικής στο β’ όμιλο του 4ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. Στην άλλη χθεσινή αναμέτρηση, που διεξήχθη στην Κρεμαστή, οι The Madders έκαναν επίδειξη δύναμης κόντρα στους Rookies.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τ.Ε.Ε.- ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ 51-45

Τα δεκάλεπτα ήταν: 12-11, 23-25(ημ.), 34-35, 51-45

Διαιτητές: Φάκαρος- Γαλανός

Τ.Ε.Ε. (Μαρουλλάκης Ι.): Καμπουράκης 11(1), Γιωτόπουλος Ν., Μαρουλλάκης Ι. 14(1), Ζέρβας, Μαυρονικόλας 5(1), Καραβοκυρός 4, Γιωτόπουλος Δ. 4, Χατζηβασιλείου 6, Λάκουρας, Λυμπέρης 3(1), Μαρουλλάκης Σ. 4.

ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ (Αργυρός): Παπακώστας 10(2), Τσούβαλης, Κουντούρης 7(1), Κορνηλάκης, Κουλούμπρης 6, Καραγεωργίου 4, Ζόγλου 6(1), Ρέτσας, Τσεκουράς 7, Κατσιμπρής 5(1), Μελισσάς.

THE MADDERSROOKIES 61-34

Τα δεκάλεπτα ήταν: 19-6, 30-17(ημ.), 42-28, 61-34

Διαιτητές: Φάκαρος- Μητσού

THE MADDERS (Κουντούρης): Κλάψης 4, Παπαδίγκας, Καστρινάκης 10(1), Παρδακάς 8, Μορφωπός 16(2), Καρανικόλας 17, Κονταράτος 4, Λεπτοκαρίδης, Τζωρτζής, Τσερκέζης 2, Μαδεμλής.

ROOKIES (Πετρίδης): Ασλανίδης 2, Διακολιός, Αντωνάκης 3(1), Χατζηχριστοδούλου 3, Κασταμούλας, Πετρίδης 2, Ράμμος Γ. 16, Δαουτάκης 1, Πεταυράκης, Ράμμος Χ. 7.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

Τ.Ε.Ε.- Μπασκετόφιλοι                      51-45

The Madders- Rookies                        61-34

G8 Security Πειρατικό- Buona Sera   69-28

Μοντέλα- Καζίνο                                69-40

Ρεπό είχε η Dodekanisos Sea Ways

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.G8 Security Πειρατικό 2 1-0 69-28(+41)
2.Μοντέλα 2 1-0 69-40(+29)
3.The Madders 2 1-0 61-34(+27)
4.T.E.E. 2 1-0 51-45(+6)
5.Μπασκετόφιλοι 1 0-1 45-51(-6)
6.Rookies 1 0-1 34-61(-27)
7.Καζίνο 1 0-1 40-69(-29)
8.Buona Sera 1 0-1 28-69(-41)
9.Dodekanisos Sea Ways

*Η Dodekanisos Sea Ways έχει εκτίσει το ρεπό της

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(26/06):

Βενετόκλειο (17:00): Καζίνο- G8 Security Πειρατικό

Βενετόκλειο (19:00): Μπασκετόφιλοι- The Madders

Βενετόκλειο (21:00): Rookies- Μοντέλα

Διαγόρα (21:30): Dodekanisos Sea Ways- Τ.Ε.Ε.

Ρεπό έχει η Buona Sera

 

Ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. ανακοινώνει το πρόγραμμα της 3ης και της 4ης αγωνιστικής στο 4ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ. Συγκεκριμένα από 29 Ιουνίου έως 3 Ιουλίου θα διεξαχθούν 16 αναμετρήσεις σε «Βενετόκλειο», Κρεμαστή και «τέντα».

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ(29/06):

Βενετόκλειο (17:00): The Madders- Τ.Ε.Ε. (β’ όμιλος/3η αγωνιστική)

Βενετόκλειο (19:00): G8 Security Πειρατικό- Rookies (β’ όμιλος/3η αγωνιστική)

Βενετόκλειο (21:00): Nike Rx Sports- Air Ball (α’ όμιλος/3η αγωνιστική)

ΤΡΙΤΗ(30/06):

Βενετόκλειο (17:00): Eco Prime- Αστυνομία (α’ όμιλος/3η αγωνιστική)

Βενετόκλειο (19:00): Πανεπιστήμιο- Άτρωτοι (α’ όμιλος/3η αγωνιστική)

Βενετόκλειο (21:00): Δικηγόροι- Νιοχώρι (α’ όμιλος/3η αγωνιστική)

ΤΕΤΑΡΤΗ(01/07):

Βενετόκλειο (17:00): Μοντέλα- Μπασκετόφιλοι (β’ όμιλος/3η αγωνιστική)

Βενετόκλειο (19:00): Dodekanisos Seaways- Buona Sera (β’ όμιλος/3η αγωνιστική)

ΠΕΜΠΤΗ(02/07):

Κρεμαστή (17:00): Άτρωτοι- Eco Prime (α’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Κρεμαστή (19:00): Air Ball- Πανεπιστήμιο (α’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Κρεμαστή (21:00): Nike Rx Sports- Δικηγόροι (α’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Διαγόρα (21:30): Αστυνομία- Οικονομολόγοι (α’ όμιλος/4η αγωνιστική)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(03/07):

Κρεμαστή (17:00): The Madders- Dodekanisos Seaways (β’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Κρεμαστή (19:00): Καζίνο- Buona Sera (β’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Κρεμαστή (21:00): Μπασκετόφιλοι- G8 Security Πειρατικό(β’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Διαγόρα (21:30): Τ.Ε.Ε.- Μοντέλα (β’ όμιλος/4η αγωνιστική)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.