ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
11218059_917644611657799_6849388883802263109_n

Ασταμάτητος ο Ιάλυσος!

Τέσσερα στα τέσσερα για τον Ιάλυσο ο οποίος κέρδισε και τον Αστέρα Βάρης με 2 – 0 στο “Οικονομίδειο” και παραμένει μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Οι “ερυθροκίτρινοι” δεν εντυπωσίασαν με την απόδοση τους, ωστόσο ήταν ουσιαστικοί και “καθάρισαν” ακόμα ένα παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ορισμένα καλά στοιχεία στο πρώτο ημίχρονο (μέχρι τα μισά περίπου) αλλά από εκεί και πέρα “χάθηκαν” στον αγωνιστικό χώρο και ο Ιάλυσος δεν απειλήθηκε καθόλου.

Όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι (και παρά το ότι ο Αστέρας έδειξε πιο δραστήριος από τις υπόλοιπες ομάδες που πέρασαν από τη Ρόδο), η νίκη των γηπεδούχων κρίνεται εύκολη και απόλυτα δίκαιη. Ήταν μια καλή τόνωση της ψυχολογίας ενόψει της συνέχειας.

11181955_917644658324461_8234106130893660154_n

[Για φωτογραφίες στο Facebook ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ]

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο είχε ένα καλό ρυθμό και πρόσφαρε συγκινήσεις στον φίλαθλο κόσμο αλλά στην επανάληψη ο ρυθμός του έπεσε κατακόρυφα. Στο διάστημα αυτό, το παιχνίδι δεν είχε καθόλου ρυθμό.

ΓΚΟΛ! Ο Ιάλυσος ανοίγει το σκορ στο 17′.  Ο Κοιλιάρας με τακουνάκι και ενώ είχε πλάτη στην εστία έστρωσε πολύ ωραία τη μπάλα στον Μαθιό ο οποίος με ένα ευθύβολο σουτ απο το ύψος της περιοχής την έστειλε στα δίχτυα (1 – 0).

ΓΚΟΛ! 2 – 0 για τον Ιάλυσο σρτο 25′. Μετά από ωραία αντεπίθεση, ο Καρπαθάκης πάσαρε στον Κοιλιάρα, αυτός με τη μια στον Μαθιό και αυτός με τη σειρά του στον Χατζηκοσμά σε θέση δεξιά μέσα στην περιοχή ο οποίος με ένα πολύ δυνατό σουτ πέτυχε το 2 – 0.
ΙΑΛΥΣΟΣ: Λουτριώτης, Λιόσης, Καρπαθάκης, Αθανασίου, Φυλακούρης, Ρεκλείτης, Παφιάκης (84′ Κώστας Χειμωνέττος), Κοκκίνης, Χατζηκοσμάς (46′ Σταυλάς), Μαθιός (55′ Χατζηπέτρος), Κοιλιάρας.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Τερεκανίδης, Μητσόπουλος, Καραμπάς, Χόρτσας, Βασιλείου, Αγκόλλη, Ανδριανόπουλος, Παπασάββας (69′ Ivanov), Κουιρουικίδης (64′ Χατζησάββας), Πασαλίδης, Ντάγκρας (59′ Νικολέττος).