ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
Δείτε την επίσημη μπάλα του Eurobasket 2015

5ο Ανοιχτό Τουρνουά Μπάσκετ – Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. ενημερώνει τις ομάδες ότι τα παιχνίδια του 5ου ανοιχτού τουρνουά μπάσκετ, στις 16, 22 και 24 Ιουνίου θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο της Κρεμαστής. Αυτό θα γίνει διότι στο «Βενετόκλειο» έχουν προγραμματιστεί εκδηλώσεις για τα νηπιαγωγεία. Επίσης η αναμέτρηση Τελωνείο- Buona Sera για τον β’ όμιλο θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 20:00 στο κλειστό γυμναστήριο του Διαγόρα και όχι στις 17:00 στο «Βενετόκλειο» λόγω έλλειψης διαιτητών.

Τέλος, ανακοινώνεται το πρόγραμμα της 3ης και της 4ης αγωνιστικής και των δύο ομίλων.

ΠΕΜΠΤΗ(16/06):

Κρεμαστή (17:00): Rookies- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

Κρεμαστή (19:00): Κολλέγιο Ρόδου- Τ.Ε.Ε. (α’ όμιλος)

Κρεμαστή (21:00): Firefighters- Πειρατικό G8 (α’ όμιλος)

ΣΑΒΒΑΤΟ(18/06):

Διαγόρα (20:00): Τελωνείο- Buona Sera (β’ όμιλος)

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 3ης ΚΑΙ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ(20/06):

Βενετόκλειο (17:00): Πειρατικό G8- Buzzer Beaters (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (19:00): Καζίνο- Hermes (β’ όμιλος)

Βενετόκλειο (21:00): Δικηγόροι- Νιοχώρι (β’ όμιλος)

ΤΡΙΤΗ(21/06):

Βενετόκλειο (17:00): Αστυνομία- Rookies (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (19:00): Παλαίμαχοι Δωριέα- Firefighters (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (21:00): Κολλέγιο Ρόδου- Οικονομολόγοι (α’ όμιλος)

ΤΕΤΑΡΤΗ(22/06):

Κρεμαστή (17:00): Modela- Air Balls (β’ όμιλος)

Κρεμαστή (19:00): Λιμενικό- Τελωνείο (β’ όμιλος)

Κρεμαστή (21:00): Buona Sera- Μπασκετόφιλοι (β’ όμιλος)

ΠΕΜΠΤΗ(23/06):

Βενετόκλειο (17:00): Rookies- Κολλέγιο Ρόδου (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (19:00): Firefighters- Τ.Ε.Ε. (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (21:00): Hermes- Νιοχώρι (β’ όμιλος)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(24/06):

Κρεμαστή (17:00): Δικηγόροι- Τελωνείο (β’ όμιλος)

Κρεμαστή (19:00): Buona Sera- Modela (β’ όμιλος)

Κρεμαστή (21:00): Μπασκετόφιλοι- Λιμενικό (β’ όμιλος)

ΣΑΒΒΑΤΟ(25/06):

Βενετόκλειο (17:00): Air Balls- Καζίνο (β’ όμιλος)

Βενετόκλειο (19:00): Buzzer Beaters- Αστυνομία (α’ όμιλος)

Βενετόκλειο (21:00): Παλαίμαχοι Δωριέα- Πειρατικό G8 (α’ όμιλος)

 

Τα Modela κέρδισαν στην πρεμιέρα του β’ ομίλου, το ντέρμπι με το πρωτοεμφανιζόμενο Hermes (59-53) και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στο 5ο ανοιχτό τουρνουά μπάσκετ, που διοργανώνει στο «Βενετόκλειο» ο Δ.Ο.Π.Α.Ρ. Στα υπόλοιπα παιχνίδια, τα φαβορί δυσκολεύτηκαν αλλά κέρδισαν… Για τον ίδιο όμιλο οι Μπασκετόφιλοι επικράτησαν του Τελωνείου με 60-47, ενώ στην αναμέτρηση με την οποία «έπεσε» η αυλαία της 1ης αγωνιστικής στον α’ όμιλο, το Τ.Ε.Ε. νίκησε την Αστυνομία με 43-36.

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ- Τ.Ε.Ε. 36-43

Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-3, 13-18(ημ.), 23-33, 36-43

Διαιτητές: Φάκαρος- Νικηφορίδης

ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ (Μήτρου): Κουρεμπής 5, Σαρίκος 16, Αδαμόπουλος 4, Καραΐσκος, Πασαγιαννίδης 1, Γουλόπουλος, Μαχιάς 7(2), Τριανταφύλλου, Πότογλου, Παναγιωτόπουλος, Δημουλάς 3, Σιαννούδης.

Τ.Ε.Ε. (Ζέρβας): Λυμπέρης, Θαρρενός 1, Κασσανής, Καμπουράκης 10(1), Γιωτόπουλος Ν. 2, Καραβοκυρός 14(3), Γιωτόπουλος Δ. 8, Γιαννακόπουλος, Χατάς 1, Αγγελής 4, Μαρουλλάκης Στ. 4.

ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ- ΤΕΛΩΝΕΙΟ 60-47

Τα δεκάλεπτα ήταν: 15-17, 20-23(ημ.), 38-38, 60-47

Διαιτητές: Νικηφορίδης- Μητσού

ΜΠΑΣΚΕΤΟΦΙΛΟΙ (Παπακώστας): Παπακώστας 20(6), Κουντούρης 10, Κλαδίτης, Κουλούμπρης 6, Τσεκουράς 9(1), Χατζημάρκος, Στεφανίδης 3(1), Ξυπολιάς 1, Ρέτσας 1, Μουρουζίδης 2, Πρωτογεράκης, Μελισσάς 8.

ΤΕΛΩΝΕΙΟ (Αναδιώτης): Ροδίτης, Χατζηγεωργίου 11(1), Αγγούριας, Παρδακάς, Καραμαρίας, Ζάχος 2, Κούρτης 7(1), Ρούσος 6(2), Γεναιόπουλος 6, Πουτούρης 15(1), Σφυρίου.

MODELA- HERMES 59-53

Τα δεκάλεπτα ήταν: 11-20, 23-27(ημ.), 43-37, 59-53

Διαιτητές: Αντωνίου- Αρνάς

MODELA (Μαγριπλής): Σαντιμπαντάκης 3(1), Σακκής 4, Παπαγιάννης 8(1), Καλλιοντζής 1, Άμερσον 22(6), Μελεκίδης 11, Γιορδαμνής 1, Κρασουδάκης 7, Παπαγεωργίου 2.

HERMES (Χατζηφούντας): Χαρκιανάκης 6, Κουρούνης, Ορφανός, Παραδείσης 3(1), Καραγιάνης 20(4), Μορφωπός 12(2), Αττιτής 7, Βλάσσης, Κοντός 5(1), Σιώκος.

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

 

Πειρατικό G8- Rookies                                   102-42

Buzzer Beaters- Οικονομολόγοι                     56-50

Παλαίμαχοι Δωριέα- Κολλέγιο Ρόδου           50-35

Αστυνομία- Τ.Ε.Ε.                                          36-43

Ρεπό είχαν οι Firefighters

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

1.Πειρατικό G8 2 1-0 102-42(+60)
2.Παλαίμαχοι Δωριέα 2 1-0 50-35(+15)
3.Τ.Ε.Ε. 2 1-0 43-36(+7)
4.Buzzer Beaters 2 1-0 56-50(+6)
5.Οικονομολόγοι 1 0-1 50-56(-6)
6.Αστυνομία 1 0-1 36-43(-7)
7.Κολλέγιο Ρόδου 1 0-1 35-50(-15)
8.Rookies 1 0-1 42-102(-60)
9.Firefighters

 

*Οι Firefighters έχουν εκτίσει το ρεπό τους

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Rookies- Buzzer Beaters (Πέμπτη 17:00)

Κολλέγιο Ρόδου- Τ.Ε.Ε. (Πέμπτη 19:00)

Firefighters- Πειρατικό G8 (Πέμπτη 21:00)

Οικονομολόγοι- Αστυνομία (Παρασκευή 19:00)

Ρεπό έχουν οι Παλαίμαχοι Δωριέα

 

ΤΟΡ 5

 

1.Βιτζηλαίος                (Πειρατικό G8)           33

2.Κατεπόδης               (Παλαίμαχοι Δωριέα)  21

3.Μπανγκούρας           (Οικονομολόγοι)         20

4.Σαρίκος                    (Αστυνομία)                16

5.Σταυριανάκης Γ.       (Κολλέγιο Ρόδου)       16

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.