ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
20161104_122210-1

3ο Τουρνουά «Ποδοσφαιρικής Ιστορίας & Φιλανθρωπίας» Παλαιμάχων Ρόδου 2016-2017 – Το Πρόγραμμα

   Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 04/11/2016 στις 12:00 το μεσημέρι, στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Δωδεκανήσου, μετά από πρόσκληση της καθ’ ύλην αρμόδιας Αντιδημαρχίας Δήμου Ρόδου, για θέματα Παιδείας & Αθλητισμού, δια του Αντιδημάρχου κ. Παρδαλού Στέργου και του Τμήματος Αθλητισμού & Νέας Γενιας της Δ/νσης Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού Δήμου Ρόδου, διενεργήθηκε η κλήρωση για το αγωνιστικό πρόγραμμα των ποδοσφαιρικών αγώνων μεταξύ των ομάδων που θα λάβουν μέρος στο 3ο Τουρνουά Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Ρόδου «Ποδοσφαιρικής Ιστορίας & Φιλανθρωπίας» 2016-2017, το οποίο, μετά από πρόταση των εκπροσώπων της ομάδας των παλαιμάχων ποδοσφαιριστών της Ένωσης Ρόδου – Διαγόρα, η οποία έγινε ομοφώνως αποδεκτή, θα διεξαχθεί στην μνήμη του, προσφάτως, εκλιπόντα παλαιμάχου ποδοσφαιριστή Γιώργου Τανίδη.

   Το 3ο Τουρνουά Παλαιμάχων Ποδοσφαιριστών Ρόδου 2016-2017, θα ξεκινήσει  την 21η Νοεμβρίου 2016, σε ποδοσφαιρικά γήπεδα του Νησιού μας, υπό την αιγίδα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου και την αρωγή του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Δωδεκανήσου, σύμφωνα με τους ήδη εγκεκριμένους σχετικούς όρους συμμετοχής – διεξαγωγής, που συναποφασίστηκαν μεταξύ των ομάδων που λαμβάνουν μέρος, κατά τις προηγούμενες συναντήσεις τους.  

   Στην προκαθορισμένη αυτή συνάντηση παραβρέθηκαν, ο κ. Στεργενάκης Αναστάσιος, 1ος Αντιπρόεδρος της Ε.Π.Σ.Δ., αναπληρώνοντας τον Πρόεδρο κ. Διακοφώτη Παναγιώτη, που απουσίαζε εκτός Ρόδου, ο οποίος και προλόγισε την διαδικασία,  καθώς και ο καθ΄ύλην αρμόδιος Αντιδήμαρχος Δήμου Ρόδου, για θέματα Παιδείας & Αθλητισμού, κ. Παρδαλός Στέργος, ο οποίος προ της ενάρξεως της κλήρωσης χαιρέτισε τους παρευρισκομένους εκ μέρους του Δήμου Ρόδου και τους ευχήθηκε καλή δύναμη καθ’ όλη τη διάρκεια του Ποδοσφαιρικού Τουρνουά, μέχρι και της περαίωσής του.

   Τις ομάδες των παλαιμάχων ποδοσφαιριστών που τελικώς θα λάβουν μέρος εκπροσώπησαν οι κ.κ. : Παρδαλός Στέργος, Αντιδήμαρχος Δήμου Ρόδου, (Άρης Αρχαγγέλου), Παπαστεργίου Κών/νος (Απόλλων Καλυθιών), Διακοπαρασκευάς Ευάγγελος, Πολυχρόνης Γεώργιος (Άγιος Ισίδωρος), Παπαμιχαήλ Κυριάκος (Αφάντου), Αγγελόπουλος Σπ., Βασιλαράκης Ηλίας (Ένωση Ρόδου – Διαγόρας), Κορωναίος Δημήτριος (Ιαλυσός), Καραβόλιας Σάββας (Κλεάνθης Παραδεισίου) Κοσμάς Μιχαήλ (Αστέρας Παστίδας), Στεφανής Αποστολος (Ευαγόρας Ρόδου), Σάββας Μιχαήλ (Ακουσίλαος Φανών), Άγας Νικόλαος (Ηρακλής Μαριτσών). Η ομάδα των παλαιμάχων Λάρδου-Λίνδου-Πυλώνας θα συμμετέχει κανονικά στο Τουρνουά, λόγω όμως σημαντικών ανειλημμένων υποχρεώσεων των υπευθύνων της, δεν εκπροσωπήθηκε στην διαδικασία.            

   Στη συνέχεια ο κ. Ψέλλας Χρήστος, αναπληρωτής Γραμματέας της Ε.Π.Σ.Δ. και Πρόεδρος της Επιτροπής Πρωταθλήματος και Κυπέλλου, διενήργησε την κλήρωση για το αγωνιστικό πρόγραμμα των επιμέρους ποδοσφαιρικών αγώνων του Τουρνουά (11 αγωνιστικές), μεταξύ των προαναφερόμενων ποδοσφαιρικών ομάδων των παλαιμάχων, τα αποτελέσματα της οποίας είναι ήδη αναρτημένα στην επίσημη Ιστοσελίδα της Ε.Π.Σ.Δ..

   Αμέσως μετά κηρύχθηκε η λήξη της διαδικασίας και αφού μοιράστηκε χρήσιμο έντυπο υλικό στους εκπροσώπους των ομάδων, οι παρευρισκόμενοι αποχώρησαν.  

   Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου τα μέλη, τους εκπροσώπους και τα στελέχη της, συνολικά, τον Σύνδεσμο Διαιτητών Δωδεκανήσου, καθώς και τα μέλη του «Σώματος Σαμαρειτών, Διασωστών, Ναυαγοσωστών», του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, (Περιφερειακό Τμήμα Ρόδου), για την πολύτιμη αρωγή και συμπαράστασή τους, ώστε να πραγματοποιηθεί με τους καλύτερους δυνατούς όρους, αυτή η σημαντική αθλητική διοργάνωση, που σημειωτέον σκοπεύει στην περαιτέρω σύσφιξη των αθλητικών σχέσεων των παλαιμάχων ποδοσφαιριστών που θα λάβουν μέρος, αλλά και στην ανάδειξη των φιλανθρωπικών ευαισθησιών τους, αφού τα έσοδα που θα προκύψουν από αυτήν την δράση θα διατεθούν, όπως έχει συμβεί και στο παρελθόν, για κοινωνικό-φιλανθρωπικό σκοπό που θα κοινοποιηθεί, επακριβώς, μελλοντικά.

 

1η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            

 

 

2η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            

 

 

3η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ            

 

 

4η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            

 

 

5η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ            

 

 

6η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            

 

 

7η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            

 

 

8η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            

 

 

9η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            

 

 

10η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            

 

 

11η Αγωνιστική

Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή
Αποτέλεσμα
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΡΗ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΕΥΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΛΙΝΔΟΥ-ΠΥΛΩΝΑΣ-ΛΑΡΔΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΡΟΔΟΥ- ΔΙΑΓΟΡΑ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΚΟΥΣΙΛΑΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΛΕΑΝΘΗ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΙΑΛΥΣΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΦΑΝΤΟΥ            
ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΑΚΛΗ ΜΑΡΙΤΣΩΝ – ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΚΑΛΥΘΙΩΝ          

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.