ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
nTelchinisFoinikas

3 στα 3 η Τελχινίδα

Μετά τη νίκη εκτός έδρας με το Φοίνικα την Πέμπτη, οι άνδρες της Τελχινίδας νίκησαν και στο Βενετόκλειο την Κυριακή,  τον Ήλιο Ιαλυσού.  Νίκη και για τις Νεανίδες που δε δυσκολεύτηκαν το Σάββατο το βράδυ απέναντι στον Φοίνικα.

Αναλυτικά:

Στους άνδρες άνετη ήταν επικράτηση της Τελχινίδας με αντίπαλο τον Ήλιο Ιαλυσού στο Βενετόκλειο. Οι νικητές δοκίμασαν διάφορα σχήματα και δημιούργησαν προβλήματα στους φιλοξενούμενους με το δύσκολο σερβίς και τις δυνατές επιθέσεις.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΣ Ήλιος 3-0 σετ σε 49΄(΄25-13 σε 17΄, 25-8 σε 17΄ και 25-18 σε 15΄)

Τελχινίς (Νίκος Τσιντομηνάς) Ντάνιελ Σίμου, Νίκος Τυροβούζης, Μιχάλης Γεράκης, Αντώνης Χατζηγεωργίου, Αλμπάν Τερζίου, Γιώργος Γκιζέτης, Στέλιος Χαριστής (λ), Μιχάλης Τσιμισίρης, Νίκος Τρούμπας και Στέλιος Χαρισίδης.

Ήλιος: Δημήτρης Δοξάκης, Πέτρος Κόκας, Σεμ. Τρομπούκης, Ιωάννης Μπότσαρης, Μαρ. Χάλαρης, Μιχ. Λάμπος, Γεώργιος Μαμουζέλος, Πας. Τσίρκος, Θωμάς Ντέτσικας και Σάββας Σφήκας.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάκης Κυπριώτης, ο Κων/νος Τζάνος και ο Μαρίνα Μάντζιου.

Για το πρωτάθλημα των Νεανίδων, η Τελχινίδα υποδέχτηκε το Σάββατο στο Βενετόκλειο τον Φοίνικα. Οι αθλήτριες του Μιχάλη Τσιμισίρη βρήκαν αντίσταση μόνο στο 1ο σετ και πήραν σχετικά μια εύκολη τη νίκη με 3-0 σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Φοίνικας 3-0 σετ σε 64΄(25-18 σε 26΄, 25-09 σε 17΄και 25-12 σε 21΄)

Τελχινίς: (Μιχάλης Τσιμισίρης) Ανθή Γκίκα, Αγγελίνα Κώτη, Ντιλέκ Χουσεΐν, Ζέτα Παπαδοπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Κωνσταντίνα Λορένζου,Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Φεράχ Ντουμάνογλου, Ελβίρα Ζέρβα, Δανάη Κατερέλου και Βάλια Παρασκευά.

Φοίνικάς: (Λοΐζος Παπακωνσταντίνου) Χρυσάνθη Κάππα, Μαρία Σκουφρή, Κυριακή Χατζηβάσιλα, Πηγή Κάλφα, Νίκη Ζότα, Ζωή Γιορδαμνή, ΕιρήνηΑρχαγγελίτη, Ιωάννα Μοσκιού, Μαρία-Αγγέλα Σαΐτη (λ), Μαρίνα Χατζηβάσιλα (λ), Μαρία Πίπου, Δέσποινα Κουκιά και Κυριακή Κατίνα.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Σάββας Πάττας και ο Αντώνης Παπαγεωργίου.