ΜΗΝ ΤΑ ΧΑΣΕΤΕ
skaki kolossos

1ο Διεθνές Σκακιστικό τουρνουά Κολοσσός

Πραγματoποιήθηκε σήμερα ο 1ος γύρος του πρώτου διεθνούς τουρνουά Ρόδου «Κολοσσός» στο ξενοδοχείο Amathus στην Ιξιά. Με 54 συμμετοχές να καταφθάνουν από όλο τον κόσμο, μεταξύ των οποίων έλαβαν μέρος σκακιστές με ΕΛΟ μέχρι και 2648, η έναρξη των αγώνων πραγματοποιήθηκε ομαλά ενώ δεν έλειψαν και οι συμμετοχές των ντόπιων μικρών και μεγάλων σκακιστών.

Συνεχίστηκε ομάλα ο 2ος γύρος του διεθνούς σκακιστικού τουρνουά «Κολοσσός» Ρόδου 2015 στις 10.00 στο ξενοδοχείο Amathus. Ορισμένοι παίκτες έκαναν χρήση της δυνατότητας του ρεπό, δηλαδή της απουσίας από τον γύρο με κέρδος ½ πόντο για να δώσουν δυναμικά το παρόν στον απογευματινό γύρο, στις 17.30 στον ίδιο χώρο.

Στα αποτελέσματα του 1ου γύρου, την παράσταση έκλεψε ο Διαμάντης Κωνσταντίνος (ΕΛΟ 1512) ο οποίος απέσπασε ισοπαλία από τον Ιλαντζή Σπύρο (ΕΛΟ 2181), ενώ στον 2ο γύρο ο Καραμποίκης Σπύρος (ΕΛΟ  1877), με επίσης εντυπωσιακή απόδοση, έκανε ισοπαλία με τον Kollars Dimitri (ΕΛΟ 2437).

Οι κληρώσεις και τα αποτελέσματα του 1ου και 2ου γύρου γύρου παρουσιάζονται στον πρώτο και δεύτερο πίνακα, ενώ οι κληρώσεις του 3ου γύρου στον τρίτο. Παράλληλα, για τις 12 πρώτες σκακιέρες αναμεταδίδονται live στο http://www.open2015.ippotis.com/language/el/polimesa-2014/:

Postny Evgeny 2653 0 + – – 0   Karabatsos John 1600
Lampsas Georgios 1597 0 0 – 1 0 GM Lenic Luka 2639
Bachmann Axel 2603 0 1 – 0 0   Rousos Stamatios 1541
Laspas Antonios 1380 0 0 – 1 0 GM Cornette Matthieu 2591
Antal Gergely 2554 0 1 – 0 0   Hadjinicolaou Andreas 1372
Frontzos Ioannis 1308 0 0 – 1 0 IM Schroeder Jan-Christian 2513
Arnason Jon L 2499 0 + – – 0   Karavokyros Evangelos Skevos 1259
Kalpakidis Konstantinos 1220 0 0 – 1 0   Kollars Dmitrij 2443
Carlstedt Jonathan 2440 0 1 – 0 0   Diamantakos Sotirios 1188
Dimanoudis Petros 1182 0 0 – 1 0   Sandalakis Angelos 2430
Daulyte Deimante 2392 0 1 – 0 0   Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118
Leventis Giannas Michail 1003 0 – – + 0 GM Yrjola Jouni 2357
Mamedjarova Zeinab 2269 0 + – – 0   Charakidis Stefanos 0
Diakostamatis Michail 0 0 0 – 1 0 WGM Mamedjarova Turkan 2245
Ilandzis Spyridon 2181 0 ½ – ½ 0   Diamantis Konstantinos 0
Elton Ganbarov 0 0 0 – 1 0 CM Schmitz Andreas Arnold 2065
Avagianos Simeon 2061 0 1 – 0 0   Ftaklakis Konstantinos 0
Izineris Marios 0 0 – – + 0   Grichkevitch Gilles 2047
Danko Jiri 1996 0 1 – 0 0   Kalafatas  Aggelos 0
Karavas Stamatios 0 0 0 – 1 0   Lupulescu Adrian-Calin 1976
Zielinski Olgierd 1926 0 1 – 0 0   Kolaini Pantelina-Paras 0
Makris Athanasios 0 0 0 – 1 0 WFM Schmitz Manuela 1924
Laspas Panagiotis 1924 0 1 – 0 0   Margaritis Antonis 0
Menikos Dimitris 0 0 0 – 1 0   Fischer Gerd 1922
Karaboikis Spiridon 1877 0 1 – 0 0   Nano Piro 0
Papadopoulos Panteleimon 0 0 0 – 1 0   Schweighofer Josef 1863
Marantidis Panagiotis 1810 0 1 – 0 0   Poulakis Stefanidis Gerasimos 0
Poulakis Stefanidis Stefanos 0 0 0 – 1 0   Georgiou Andreas 1780
Walta Paivi 1740 0 1 – 0 0   Rammos Ilias 0
Rousakis Anastasios 0 0 + – – 0   Abelakiotis Stavros 1683
Kellner Nikolaus 1671 0 0 – 1 0   Tatsios Konstantinos 0
Tsigaros Ioannis 0 0 0 – 1 0   Michelakis Evaggelos 1632
Dimanoudis Agelos 1620 0 1 – 0 0   Venios Evangelos 0
Vitzileou Fedra 0 0 0 – 1 0   Perrakis Polychronis 1609
Zaharia Ekaterini-Irini 0 0 1     bye  
Halioris Stefanos-Anthimos 1659 0 ½     χωρίς αντίπαλο  

 

 

Κληρώσεις και αποτελέσματα 2ου γύρου:

 

  Grichkevitch Gilles 2047 1 – – + 1 GM Postny Evgeny 2653
GM Lenic Luka 2639 1 1 – 0 1   Danko Jiri 1996
  Lupulescu Adrian-Calin 1976 1 0 – 1 1 GM Bachmann Axel 2603
GM Cornette Matthieu 2591 1 1 – 0 1   Zielinski Olgierd 1926
WFM Schmitz Manuela 1924 1 0 – 1 1 GM Antal Gergely 2554
IM Schroeder Jan-Christian 2513 1 1 – 0 1   Laspas Panagiotis 1924
  Fischer Gerd 1922 1 0 – 1 1 GM Arnason Jon L 2499
  Kollars Dmitrij 2443 1 ½ – ½ 1   Karaboikis Spiridon 1877
  Schweighofer Josef 1863 1 0 – 1 1 IM Carlstedt Jonathan 2440
  Sandalakis Angelos 2430 1 1 – 0 1   Marantidis Panagiotis 1810
  Georgiou Andreas 1780 1 0 – 1 1 IM Daulyte Deimante 2392
GM Yrjola Jouni 2357 1 1 – 0 1 WFM Walta Paivi 1740
  Michelakis Evaggelos 1632 1 0 – 1 1 WGM Mamedjarova Zeinab 2269
WGM Mamedjarova Turkan 2245 1 1 – 0 1   Rousakis Anastasios 0
CM Schmitz Andreas Arnold 2065 1 1 – 0 1   Zaharia Ekaterini-Irini 0
  Perrakis Polychronis 1609 1 0 – 1 1   Avagianos Simeon 2061
  Tatsios Konstantinos 0 1 0 – 1 ½   Ilandzis Spyridon 2181
  Diamantis Konstantinos 0 ½ 1 – 0 ½   Halioris Stefanos-Anthimos 1659
  Ftaklakis Konstantinos 0 0 0 – 1 0   Abelakiotis Stavros 1683
  Kalafatas  Aggelos 0 0 0 – 1 0   Kellner Nikolaus 1671
  Rousos Stamatios 1541 0 ½ – ½ 0   Karavas Stamatios 0
  Kolaini Pantelina-Paras 0 0 0 – 1 0   Laspas Antonios 1380
  Hadjinicolaou Andreas 1372 0 ½ – ½ 0   Papadopoulos Panteleimon 0
  Margaritis Antonis 0 0 0 – 1 0   Frontzos Ioannis 1308
  Diamantakos Sotirios 1188 0 ½ – ½ 0   Poulakis Stefanidis Stefanos 0
  Poulakis Stefanidis Gerasimos 0 0 1 – 0 0   Dimanoudis Petros 1182
  Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118 0 1 – 0 0   Tsigaros Ioannis 0
  Rammos Ilias 0 0 0 – 1 0   Diakostamatis Michail 0
  Venios Evangelos 0 0 0 – 1 0   Elton Ganbarov 0
  Vitzileou Fedra 0 0 1     bye  
  Dimanoudis Agelos 1620 1 ½     χωρίς αντίπαλο  
  Karabatsos John 1600 0 0     χωρίς αντίπαλο  
  Lampsas Georgios 1597 0 ½     χωρίς αντίπαλο  
  Karavokyros Evangelos Skevos 1259 0 0     χωρίς αντίπαλο  
  Kalpakidis Konstantinos 1220 0 ½     χωρίς αντίπαλο  
  Leventis Giannas Michail 1003 0 0     χωρίς αντίπαλο  
  Charakidis Stefanos 0 0 0     χωρίς αντίπαλο  
  Izineris Marios 0 0 0     χωρίς αντίπαλο  
  Makris Athanasios 0 0 ½     χωρίς αντίπαλο  
  Menikos Dimitris 0 0 ½     χωρίς αντίπαλο  
  Nano Piro 0 0 ½     χωρίς αντίπαλο  

 

Κλήρωση 3ου γύρου:

 

IM Carlstedt Jonathan 2440 2   2 GM Postny Evgeny 2653
IM Daulyte Deimante 2392 2   2 GM Lenic Luka 2639
GM Bachmann Axel 2603 2   2   Sandalakis Angelos 2430
WGM Mamedjarova Zeinab 2269 2   2 GM Cornette Matthieu 2591
GM Antal Gergely 2554 2   2 GM Yrjola Jouni 2357
  Avagianos Simeon 2061 2   2 IM Schroeder Jan-Christian 2513
GM Arnason Jon L 2499 2   2 WGM Mamedjarova Turkan 2245
  Kollars Dmitrij 2443   2 CM Schmitz Andreas Arnold 2065
  Ilandzis Spyridon 2181     Dimanoudis Agelos 1620
  Karaboikis Spiridon 1877     Diamantis Konstantinos 0
  Danko Jiri 1996 1   1   Michelakis Evaggelos 1632
  Laspas Antonios 1380 1   1   Lupulescu Adrian-Calin 1976
  Zielinski Olgierd 1926 1   1   Perrakis Polychronis 1609
  Frontzos Ioannis 1308 1   1 WFM Schmitz Manuela 1924
  Laspas Panagiotis 1924 1 1 – 0 1   Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118
  Diakostamatis Michail 0 1   1   Fischer Gerd 1922
  Elton Ganbarov 0 1 0 – 1 1   Schweighofer Josef 1863
  Rousakis Anastasios 0 1   1   Marantidis Panagiotis 1810
  Zaharia Ekaterini-Irini 0 1   1   Georgiou Andreas 1780
WFM Walta Paivi 1740 1   1   Poulakis Stefanidis Gerasimos 0
  Abelakiotis Stavros 1683 1   1   Tatsios Konstantinos 0
  Kellner Nikolaus 1671 1   1   Vitzileou Fedra 0
  Halioris Stefanos-Anthimos 1659 ½ 1 – 0 ½   Makris Athanasios 0
  Karavas Stamatios 0 ½   ½   Lampsas Georgios 1597
  Rousos Stamatios 1541 ½   ½   Menikos Dimitris 0
  Nano Piro 0 ½   ½   Hadjinicolaou Andreas 1372
  Poulakis Stefanidis Stefanos 0 ½ 1 – 0 ½   Kalpakidis Konstantinos 1220
  Papadopoulos Panteleimon 0 ½   ½   Diamantakos Sotirios 1188
  Dimanoudis Petros 1182 0   0   Margaritis Antonis 0
  Rammos Ilias 0 0   0   Ftaklakis Konstantinos 0
  Tsigaros Ioannis 0 0 1 – 0 0   Kalafatas  Aggelos 0
  Venios Evangelos 0 0   0   Kolaini Pantelina-Paras 0

 

 

 

Ξεκίνησε ο τέταρτος γύρος του 1ου Διεθνούς τουρνουά Κολοσσός σήμερα Πέμπτη 3 Σεπτεμβρίου στο ξενοδοχείο Amathus. Ο 3ος γύρος ολοκληρώθηκε την προηγούμενη μέρα με δύο σημαντικές ισοπαλίες μεταξύ αφενός του Σανδαλάκη Άγγελου (ΕΛΟ 2430), στον οποίο θα απονεμηθεί σύντομα ο τίτλος IM και του GM Bachmann Axel (ΕΛΟ 2603) και αφετέρου του Φρόντζου Ιωάννη (ΕΛΟ 1308) και της WFM Schmitz Manuela (ΕΛΟ 1924). Δεν λείπει παράλληλα και η δυναμική παρουσία των μικρών αθλητών, οι οποίοι καθιστούν τον Σκακιστικό Όμιλο Ρόδου «Ιππότης» περήφανο. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί η 13χρονη Βιτζηλαίου Φαίδρα η οποία απέσπασε ισοπαλία με τον Kellner Nikolaus (ΕΛΟ 1671) σε μία παρτίδα την οποία θα μπορούσε να κερδίσει αλλά λόγω εξάντλησης συμφωνήθηκε από κοινού μία ισοπαλία.

Αναμένονται τα αποτελέσματα του 4ου γύρου κατά τον οποίο προσδωκούμε στις πρώτες σκακιέρες, στις οποίες παίζουν οι ισχυρότεροι παίκτες με την μεγαλύτερη βαθμολογία, να δωθούν όλο και πιο σκληρές μάχες όσο εξελίσσονται οι γύροι.

 

Τα αποτελέσματα του 3ου γύρου φαίνονται στον παρακάτω πίνακα:

IM Carlstedt Jonathan 2440 2 0 – 1 2 GM Postny Evgeny 2653
IM Daulyte Deimante 2392 2 0 – 1 2 GM Lenic Luka 2639
GM Bachmann Axel 2603 2 ½ – ½ 2   Sandalakis Angelos 2430
WGM Mamedjarova Zeinab 2269 2 0 – 1 2 GM Cornette Matthieu 2591
GM Antal Gergely 2554 2 ½ – ½ 2 GM Yrjola Jouni 2357
  Avagianos Simeon 2061 2 0 – 1 2 IM Schroeder Jan-Christian 2513
GM Arnason Jon L 2499 2 1 – 0 2 WGM Mamedjarova Turkan 2245
  Kollars Dmitrij 2443 1 – 0 2 CM Schmitz Andreas Arnold 2065
  Ilandzis Spyridon 2181 1 – 0   Dimanoudis Agelos 1620
  Karaboikis Spiridon 1877 ½ – ½   Diamantis Konstantinos 0
  Danko Jiri 1996 1 1 – 0 1   Michelakis Evaggelos 1632
  Laspas Antonios 1380 1 0 – 1 1   Lupulescu Adrian-Calin 1976
  Zielinski Olgierd 1926 1 1 – 0 1   Perrakis Polychronis 1609
  Frontzos Ioannis 1308 1 ½ – ½ 1 WFM Schmitz Manuela 1924
  Laspas Panagiotis 1924 1 1 – 0 1   Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118
  Diakostamatis Michail 0 1 0 – 1 1   Fischer Gerd 1922
  Elton Ganbarov 0 1 0 – 1 1   Schweighofer Josef 1863
  Rousakis Anastasios 0 1 1 – 0 1   Marantidis Panagiotis 1810
  Zaharia Ekaterini-Irini 0 1 0 – 1 1   Georgiou Andreas 1780
WFM Walta Paivi 1740 1 1 – 0 1   Poulakis Stefanidis Gerasimos 0
  Abelakiotis Stavros 1683 1 1 – 0 1   Tatsios Konstantinos 0
  Kellner Nikolaus 1671 1 ½ – ½ 1   Vitzileou Fedra 0
  Halioris Stefanos-Anthimos 1659 ½ 1 – 0 ½   Makris Athanasios 0
  Karavas Stamatios 0 ½ ½ – ½ ½   Lampsas Georgios 1597
  Rousos Stamatios 1541 ½ 1 – 0 ½   Menikos Dimitris 0
  Nano Piro 0 ½ 0 – 1 ½   Hadjinicolaou Andreas 1372
  Poulakis Stefanidis Stefanos 0 ½ 1 – 0 ½   Kalpakidis Konstantinos 1220
  Papadopoulos Panteleimon 0 ½ 0 – 1 ½   Diamantakos Sotirios 1188
  Dimanoudis Petros 1182 0 0 – 1 0   Margaritis Antonis 0
  Rammos Ilias 0 0 1 – 0 0   Ftaklakis Konstantinos 0
  Tsigaros Ioannis 0 0 1 – 0 0   Kalafatas  Aggelos 0
  Venios Evangelos 0 0 1 – 0 0   Kolaini Pantelina-Paras 0

 

 

Οι κληρώσεις του 4ου γύρου έχουν ως εξής:

 

GM Postny Evgeny 2653 3   3 GM Cornette Matthieu 2591
GM Lenic Luka 2639 3   3 GM Arnason Jon L 2499
IM Schroeder Jan-Christian 2513 3   GM Bachmann Axel 2603
  Sandalakis Angelos 2430   GM Antal Gergely 2554
GM Yrjola Jouni 2357     Kollars Dmitrij 2443
WGM Mamedjarova Zeinab 2269 2     Ilandzis Spyridon 2181
  Fischer Gerd 1922 2   2 IM Carlstedt Jonathan 2440
  Schweighofer Josef 1863 2   2 IM Daulyte Deimante 2392
WGM Mamedjarova Turkan 2245 2   2   Laspas Panagiotis 1924
CM Schmitz Andreas Arnold 2065 2   2   Karaboikis Spiridon 1877
  Georgiou Andreas 1780 2   2   Avagianos Simeon 2061
  Abelakiotis Stavros 1683 2   2   Danko Jiri 1996
  Lupulescu Adrian-Calin 1976 2   2 WFM Walta Paivi 1740
  Diamantis Konstantinos 0 2   2   Zielinski Olgierd 1926
WFM Schmitz Manuela 1924   2   Rousakis Anastasios 0
  Hadjinicolaou Andreas 1372     Kellner Nikolaus 1671
  Diamantakos Sotirios 1188     Halioris Stefanos-Anthimos 1659
  Dimanoudis Agelos 1620     Frontzos Ioannis 1308
  Vitzileou Fedra 0     Rousos Stamatios 1541
  Marantidis Panagiotis 1810 1     Poulakis Stefanidis Stefanos 0
  Michelakis Evaggelos 1632 1   1   Karavas Stamatios 0
  Perrakis Polychronis 1609 1   1   Rammos Ilias 0
  Lampsas Georgios 1597 1   1   Tsigaros Ioannis 0
  Margaritis Antonis 0 1   1   Laspas Antonios 1380
  Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118 1   1   Venios Evangelos 0
  Poulakis Stefanidis Gerasimos 0 1   1   Diakostamatis Michail 0
  Tatsios Konstantinos 0 1   1   Elton Ganbarov 0
  Kalpakidis Konstantinos 1220 ½   1   Zaharia Ekaterini-Irini 0
  Makris Athanasios 0 ½   ½   Nano Piro 0
  Menikos Dimitris 0 ½   ½   Papadopoulos Panteleimon 0
  Kalafatas  Aggelos 0 0   0   Dimanoudis Petros 1182
  Ftaklakis Konstantinos 0 0   0   Kolaini Pantelina-Paras 0

 

Ξεκίνησε ο 5ος  γύρος του διεθνούς σκακιστικού τουρνουά Κολοσσός Ρόδου σήμερα Παρασκευή 4 Σεπτεμβρίου στις 17.00 στο ξενοδοχείο Amathus. Έχοντας ξεπεράσει το μέσον του τουρνουά, τα παιχνίδια έχουν πλέον σταθεροποιηθεί, με τους ισχυρότερους παίκτες να κυριαρχούν στις πρώτες σκακιέρες, οι οποίες αναμεταδίδονται ζωντανά.

Στον επεισοδιακό τέταρτο γύρο την προηγούμενη ημέρα και συγκεκριμένα στην 2η σκακιέρα (Lenic L vs Arnason J), δόθηκε μία εξαντλητική μάχη όπου αμφότεροι παίκτες έδωσαν ό,τι είχαν και δεν είχαν προκειμένου να επιτύχει ο καθένας το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ο Lenic Luka αφενός είχε πετύχει στο φινάλε του παιχνιδιού να μείνει κερδισμένος με ένα πιόνι παραπάνω σε μία θέση η οποία όμως κρινόταν ισόπαλη, ενώ ο Arnason Jon από την άλλη ήταν υποχρεωμένος να παραμονεύει συνεχώς για τις παγίδες που έθετε ο αντίπαλός του. Τελικά μετά από τον εξουθενωτικό χρόνο των 6,5 συνεχόμενων ωρών παιχνιδιού, η παρτίδα έληξε με αμοιβαία συμφωνία ισοπαλίας.

 

Τα αποτελέσματα του τέταρτου γύρου έχουν ως εξής:

GM Postny Evgeny 2653 3 ½ – ½ 3 GM Cornette Matthieu 2591
GM Lenic Luka 2639 3 ½ – ½ 3 GM Arnason Jon L 2499
IM Schroeder Jan-Christian 2513 3 ½ – ½ GM Bachmann Axel 2603
  Sandalakis Angelos 2430 0 – 1 GM Antal Gergely 2554
GM Yrjola Jouni 2357 ½ – ½   Kollars Dmitrij 2443
WGM Mamedjarova Zeinab 2269 2 1 – 0   Ilandzis Spyridon 2181
  Fischer Gerd 1922 2 0 – 1 2 IM Carlstedt Jonathan 2440
  Schweighofer Josef 1863 2 0 – 1 2 IM Daulyte Deimante 2392
WGM Mamedjarova Turkan 2245 2 1 – 0 2   Laspas Panagiotis 1924
CM Schmitz Andreas Arnold 2065 2 0 – 1 2   Karaboikis Spiridon 1877
  Georgiou Andreas 1780 2 0 – 1 2   Avagianos Simeon 2061
  Abelakiotis Stavros 1683 2 0 – 1 2   Danko Jiri 1996
  Lupulescu Adrian-Calin 1976 2 1 – 0 2 WFM Walta Paivi 1740
  Diamantis Konstantinos 0 2 0 – 1 2   Zielinski Olgierd 1926
WFM Schmitz Manuela 1924 1 – 0 2   Rousakis Anastasios 0
  Hadjinicolaou Andreas 1372 1 – 0   Kellner Nikolaus 1671
  Diamantakos Sotirios 1188 0 – 1   Halioris Stefanos-Anthimos 1659
  Dimanoudis Agelos 1620 1 – 0   Frontzos Ioannis 1308
  Vitzileou Fedra 0 0 – 1   Rousos Stamatios 1541
  Marantidis Panagiotis 1810 1 1 – 0   Poulakis Stefanidis Stefanos 0
  Michelakis Evaggelos 1632 1 1 – 0 1   Karavas Stamatios 0
  Perrakis Polychronis 1609 1 1 – 0 1   Rammos Ilias 0
  Lampsas Georgios 1597 1 1 – 0 1   Tsigaros Ioannis 0
  Margaritis Antonis 0 1 0 – 1 1   Laspas Antonios 1380
  Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118 1 1 – 0 1   Venios Evangelos 0
  Poulakis Stefanidis Gerasimos 0 1 1 – 0 1   Diakostamatis Michail 0
  Tatsios Konstantinos 0 1 1 – 0 1   Elton Ganbarov 0
  Kalpakidis Konstantinos 1220 ½ ½ – ½ 1   Zaharia Ekaterini-Irini 0
  Makris Athanasios 0 ½ 0 – 1 ½   Nano Piro 0
  Menikos Dimitris 0 ½ 1 – 0 ½   Papadopoulos Panteleimon 0
  Kalafatas  Aggelos 0 0 0 – 1 0   Dimanoudis Petros 1182
  Ftaklakis Konstantinos 0 0 ½ – ½ 0   Kolaini Pantelina-Paras 0

 

 

Οι κληρώσεις του 5ου γύρου:

GM Arnason Jon L 2499   GM Postny Evgeny 2653
GM Antal Gergely 2554   GM Lenic Luka 2639
GM Cornette Matthieu 2591   IM Schroeder Jan-Christian 2513
GM Bachmann Axel 2603 3   3 WGM Mamedjarova Turkan 2245
  Avagianos Simeon 2061 3   3   Kollars Dmitrij 2443
IM Carlstedt Jonathan 2440 3   3   Danko Jiri 1996
IM Daulyte Deimante 2392 3   3   Lupulescu Adrian-Calin 1976
  Zielinski Olgierd 1926 3   3 GM Yrjola Jouni 2357
  Karaboikis Spiridon 1877 3   3 WGM Mamedjarova Zeinab 2269
  Halioris Stefanos-Anthimos 1659     Sandalakis Angelos 2430
  Ilandzis Spyridon 2181     Hadjinicolaou Andreas 1372
  Rousos Stamatios 1541   WFM Schmitz Manuela 1924
CM Schmitz Andreas Arnold 2065 2     Dimanoudis Agelos 1620
  Laspas Panagiotis 1924 2   2   Perrakis Polychronis 1609
  Fischer Gerd 1922 2   2   Lampsas Georgios 1597
  Laspas Antonios 1380 2   2   Schweighofer Josef 1863
  Marantidis Panagiotis 1810 2   2   Kalpakidis Daniel Kyriakos 1118
  Diamantis Konstantinos 0 2   2   Georgiou Andreas 1780
WFM Walta Paivi 1740 2   2   Tatsios Konstantinos 0
  Poulakis Stefanidis Gerasimos 0 2   2   Abelakiotis Stavros 1683
  Rousakis Anastasios 0 2   2   Michelakis Evaggelos 1632
  Nano Piro 0     Kellner Nikolaus 1671
  Frontzos Ioannis 1308     Vitzileou Fedra 0
  Zaharia Ekaterini-Irini 0     Diamantakos Sotirios 1188
  Poulakis Stefanidis Stefanos 0     Menikos Dimitris 0
  Karavas Stamatios 0 1   1   Kalpakidis Konstantinos 1220
  Dimanoudis Petros 1182 1   1   Rammos Ilias 0
  Diakostamatis Michail 0 1   1   Margaritis Antonis 0
  Elton Ganbarov 0 1   1   Tsigaros Ioannis 0
  Venios Evangelos 0 1   ½   Ftaklakis Konstantinos 0
  Kolaini Pantelina-Paras 0 ½   ½   Makris Athanasios 0
  Papadopoulos Panteleimon 0 ½   0   Kalafatas  Aggelos 0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.